Medimagazin logo

SES, polisin müdahalesini yargıya taşıdı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyesi bir grup, önceki gün gerçekleştirdikleri milletvekili maaşlarına yapılan zamları protesto gösterisinde polisin müdahalesini yargıya taşıdı. SES, eyleme müdahale eden polisler ve yetkililer hakkında Ankara Adliyesi’ne suç duyurusunda bulundu.
SES, polisin müdahalesini yargıya taşıdı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

SES üyesi yaklaşık 50 kişi Ankara Adliyesi Atatürk Bulvarı girişindi toplandı. Grup, "Paran kadar sağlık hak mı?", "Sağlık haktır, katkı katılım payları iptal edilsin" yazılı dövizleri taşıyıp, "Vekille kıyak emekçiye dayak", "Faşizme karşı omuz omuza" sloganları attı.


Grup adına açıklama yapan SES Genel Başkanı Çetin Erdolu, milletvekili emeklilik maaşlarına yapılan zammı kabul etmediklerini ifade etti. Erdolu, "Reçete başı ve reçetelere yazılan her ilaç için katkı katılım payı alınmasını içeren bu yasayı kabul etmiyoruz. Cumhurbaşkanını da bu yasayı veto etmeye veya halka sormaya davet ediyoruz." dedi.


Erdolu, önceki gün bu uygulamaları protesto için meclise yürümek isteyen gruba yapılan müdahaleyi de kınadı. Eylemciler daha sonra eyleme müdahale eden polisler ve yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

ses
polisin
müdahalesini
yargıya
taşıdı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir