Medimagazin logo

Savaş Ay'ın doktoru: Ameliyata ikna etmek için çaba sarfediyorduk

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Özgür Yiğit, Savaş Ay'ın ölümüne ilişkin olarak, "15 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyor ama ameliyatı kabul etmiyordu. Biz de ameliyata ikna etmek için çaba sarf ediyorduk." dedi.
Savaş Ay'ın doktoru: Ameliyata ikna etmek için çaba sarfediyorduk
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Usta gazeteci Savaş Ay, tedavi gördüğü İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Savaş Ay'ın ölümüne ilişkin kameralar karşısına geçen İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Özgür Yiğit, "Maalesef bugün sizlerin de tanıdığı belki bir kısmınızın çalışma arkadaşı, çok değerli bir gazeteciyi kaybetmiş bulunuyoruz. Bunun üzüntüsü içerisindeyiz. Yaklaşık 1 aydır hastanemizde yatmaktaydı. Geldiğinde de eski hastalığı nedeniyle bize gelmişti. Radyoterapi görmüştü daha önce bir hastanede ve onun rahatsızlıkları nedeniyle bize gelmişti. Bizde de radyoterapinin sıkıntılarından kurtulmak üzereydi ve ameliyat hazırlığı yapıyorduk hastalığı nedeniyle. Kesin tedavisi ameliyattı. O da bunun kararını vermek için bekledi. Ancak bugün gelişen kanama ve kalp durması sebebiyle hastamızı kaybettik. Tüm Türkiye'nin başı sağolsun." dedi.

    Savaş Ay'ın ameliyat olmayı reddettiğini hatırlatan Yiğit, "Sizler de biliyorsunuz 15 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyor ama ameliyatı kabul etmiyordu. Biz de ameliyata ikna etmek için çaba sarf ediyorduk." ifadelerini kullandı.

    Savaş Ay'ın hayatını kaybettiğini öğrenince hastaneye gelen gazeteci Nebil Özgentürk, ölümün en son yakışacağı kişilerden biri. Gazetecilik ruhu 19 yaşında başladı.Kan kusarken makinesini alıp habere giden muhteşem bir gazeteci. Bazen savaşın ortasında üzülenlerin yanında." diye konuştu.

    Savaş Ay'ın kendisine hiç bakmadığını belirten teyzesi Turhan Esen," Kendisine hiç bakmıyordu. Sigara içenlere örnek olsun. Hep sigara içti, hep." şeklinde konuştu.

savaş
ay'ın
doktoru:
ameliyata
ikna
etmek
için
çaba
sarfediyorduk
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir