Medimagazin logo

'Samsun, sağlık şehri haline geldi'

Canik Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Osman Genç, Mehmet Aydın ve Gazi Devlet Hastaneleri ile Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ni gezdi
'Samsun, sağlık şehri haline geldi'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Canik Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Osman Genç, Mehmet Aydın ve Gazi Devlet Hastaneleri ile Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ni gezdi.

Başhekimleri ve hastaları ziyaret eden Başkan Osman Genç, hastane çalışanlarını da ihmal etmeyip tek tek gezerek, gül dağıttı. Servisleri de tek tek dolaşıp hastalara karanfil dağıtan Başkan Osman Genç, hastalarla tek ilgilendi.
AK Parti hükümetinin sağlık alanında yaptığı reformlarla sağlık sektöründe çağ atladığına dikkat çeken Başkan Genç, "AK Parti döneminde Samsun'da sağlığa çok büyük yatırımlar yapıldı. Bu sayede Samsun, sağlık şehri haline geldi. Eski havaalanına yapılan 400 yataklı Bölge Araştırma Hastanesi ve özel sektörün yaptığı Medical Park ve Medimarin Hastaneleri sağlık alanında çağ atladı. Şu an bakan onayında olan ve yaz dönemi araştırma hastanesine dönüşecek olan Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nde alanında uzman doktorları da sağlık ordusuna kazandıracak. Samsun'da 15 Nisan'da uygulamaya girecek hava ambulansının devreye girmesiyle ve 19 Mayıs Tıp Fakültesi, yapımı devam eden Bölge Araştırma Hastanesi ve Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nin Araştırma Hastanesine dönüştürülmesiyle Samsun, Türkiye'de sağlık şehri haline gelecek" dedi.

Hastane çalışanlarını tek tek dolaşıp gül dağıtan Başkan Osman Genç, Samsun'daki tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı da kutlamayı unutmadı.

Yenişafak

'samsun
sağlık
şehri
haline
geldi'
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir