Medimagazin logo

Samsun sağlık kampüsü projesinde iki hastanenin ihalesi iptal oldu

Samsun Sağlık İl Müdürü Dr.Yusuf Köksal, Samsun eski havaalanı yapılacak olan sağlık kampüsü projesinin iptal olmadığını belirterek "Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi ile Fizik Hastanesi'nin yapım ihalelerine tek firma girdiği için iptal edildi. Bu hastanelerinde yakın zamanda yeniden ihalesi yapılacaktır." dedi.
Samsun sağlık kampüsü projesinde iki hastanenin ihalesi iptal oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Yusuf Köksal yaptığı açıklamada, İlkadım ilçesinde yer alan eski havaalanı yerleşkesine kamu özel ortaklığı ile yapımına başlanan sağlık kampüsü projesinin durumu hakkında bilgi verdi. Sağlık kampüsü veya diğer adıyla şehir hastaneleri projesinin Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi ve Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin yapımı ile başladığını belirten Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Yusuf Köksal, "Kamu-özel ortak işbirliği ile eski havaalanı yerleşkesine Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapımı tamamlandı ve hizmet veriyor. Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi tamamlanmak üzere. Bunun yanısıra aynı yere 400 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 200 yataklı Onkoloji Hastanesi, 300 yataklı Kardiyovasküler Cerrahi ve Göğüs Hastalıkları Hastanesi, 150 yataklı Fizik Tedavi Hastanesi ve 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi yapılması planlanıyor. Hastaneler tamamlandığında söz konusu bölgede bin 500'ün üzerinde yatak kapasitesine sahip olacağız." dedi.

Sağlık kampüsü hastanelerinin etap etap yapılacağını vurgulayan Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Yusuf Köksal, "Sağlık kampüsü projesi kapsamında ilk aşamada Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi ile Fizik Hastanesi'nin ihaleleri yapıldı. Kamu özel ortaklığı ile yapılacak hastaneler için düzenlenen ihaleye tek firma katıldı.Tek firmanın ihaleye katılması devletin kurumları uygun görmediler ve ihale iptal edildi. Tekrar ihaleye çıkılacak. Burada projenin iptal edilmesi diye bir durum söz konusu değildir. Sağlık kampüsü projesinden Samsun'un çıkarıldığı yönünde kamuoyunda yer alan haberler gerçeği yansıtmıyor. Hastanenin yapım ihalesi sonrası, inşaatın tamamlanması için yüklenici firmaya 2 yıl süre veriliyor. Samsun zaten sağlık kampüsü gibi çalışıyor. Bu tesislerle modern teknolojinin imkanları halkımıza daha iyi sunulacak." diye konuştu.

Açıklamasında İlkadım ilçesi Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi arkasında yer alan ve yapımı tamamlanmak üzere olan Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin mevcut durumu hakkında bilgi veren Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Yusuf Köksal şunları kaydetti: " Söz konusu hastane inşaatı için yüklenici firma Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'dan 4 defa süre uzatımı aldı. Hastane inşaatı bitirilemediği için gerekli yasal işlemler işliyor ve cezalar veriliyor, yaptırımlar uygulanıyor. Son dönemece geldik. Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi inşaatının yüzde 95'lik kısmı tamamlandı, sadece yüzde 5'lik kısmı kaldı. Hastanemizin tamamlanması ile taşınma işlemini gerçekleştireceğiz. Burada yüklenici firmanın ekonomik dar boğazda olduğunu duyuyoruz. Projede sona gelindi."

samsun
sağlık
kampüsü
projesinde
iki
hastanenin
ihalesi
iptal
oldu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir