Medimagazin logo

Salih Üslün'ün cenazesi toprağa verildi

Yüz nakli sonrasında çeşitli sağlık sorunları oluşan ve yoğun bakım ünitesinde tedavi edilirken hayatını kaybeden Salih Üslün'ün cenazesi toprağa verildi.
Salih Üslün'ün cenazesi toprağa verildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

EDİRNE-Üslün'ün cenazesi, Akdeniz Üniversitesi'ne ait özel nakil aracıyla Havsa'nın Naipyusuf Köyü'ndeki evine getirildi. Evinde kısa bir süre bekletilen cenaze, köy camisinde kılınan namazın ardından toprağa verildi.

Cenaze törenine, eşi Yıldız, çocukları Sedat ve Serdar Ülsün ile yakınları katıldı. Aile cenazenin ardından evde taziyeleri kabul etti.

Üslün'ün eşi Yıldız Üslün gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin yüz naklinden bir süre sonra acı çekmeye başladığını anlattı.

Hastanede çok kaldığı için Üslün'ün köye gitmeyi istediğini anlatan Yıldız Üslün, "Son günlerde çok acı çekti. 'Allah benim canımı alsa da ben bu acıları çekmeyim' diyordu. Hep yalvarırdı. Eşim kan kanseri olmuş. O hastalık nedeniyle ilaçları bünyesi kabul etmemiş" dedi.

Üslün'ün ağabeyi Ziya Üslün ise kardeşinin ölümü nedeniyle üzgün olduğunu ifade etti. Umutlu olmalarına rağmen kardeşini kaybettiklerini dile getiren Üslün "En son buradan Antalya'ya gideceği zaman konuştuk. Kardeşimle bir daha konuşamadım. Kendim de gidemedim. Ailesi gittiği gün keşke gitseydim" diye konuştu.

- Süreç

Salih Üslün'e, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından 23 Ağustos 2013'te gerçekleştirilen ameliyatla nakledilen yüzün önemli bölümü, bazı sağlık sorunları nedeniyle 16 Haziran'da geri alınmıştı.

Yoğun bakım ünitesinde tedavi edilen ve çoklu organ yetmezliği gelişen Üslün, 3 Temmuz'da hayatını kaybetmişti.

Üslün, Türkiye'de yüz nakli yapılan 6'ıncı hastaydı.

salih
üslün'ün
cenazesi
toprağa
verildi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir