Medimagazin logo

Saldırıya uğrayan doktor: Öğretmen olduğu için yüreğim yandı

Hastası tarafından saldırıya uğrayan Dr. Özdemir, yaşadıklarını SABAH'a anlattı.
Kaynak: SABAH
Saldırıya uğrayan doktor: Öğretmen olduğu için yüreğim yandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Adıyaman Besni'de geçen hafta devlet hastanesinde görev yapan Uzman Doktor Galip Muzaffer Özdemir'in yanına gelen öğretmen Abuzer Ö., evlilik işlemleri için gereken sağlık raporunu imzalatmak istedi. Bu sırada çıkan tartışmada Dr. Özdemir'in sağ başparmağını kıran Abuzer Ö. savcının talimatıyla serbest bırakıldı. Hastası tarafından saldırıya uğrayan Dr. Özdemir, yaşadıklarını SABAH'a anlattı.

'BİR İMZA ATACAKSIN'
Abuzer Ö.'nün sabah erken nişanlısıyla birlikte odasına geldiğini belirten Dr. Özdemir, "İmzalamak için formu istedim. Ama katlayıp cebine koyduğu için ıslanmıştı. 'Keşke katlamadan daha düzgün bir yere koysaydınız' deyince sert tepki gösterdi. Ardından yanımda poliklinik sekreterinin kullandığı yere geçti. Karşı tarafa geçmesini söylediğimde ise 'İmzalayın, sadece bir imza değil mi' gibi aşağılayıcı tavırlar takındı. Ardından saldırdı. Hiçbir sebep yokken, görevi başındaki bir doktora saldırmayı anlamak mümkün değil. Üstelik bunu yapanın öğretmen olması yüreğimi daha çok acıttı. Bir eğitimci de şiddete yönelirse biz neyi savunacağız" diye konuştu.

saldırıya
uğrayan
doktor:
öğretmen
olduğu
için
yüreğim
yandı
Yorum (5)
Fatih Çokkonuşan
Ne bana şunu imzala diyenin kağıdını emri vaki söylediği için imzalamadım hiç, ne bana rapor ver diyene asla rapor vermedim ben uygun görmediğim için, ne şu ilacı yaz diyenin ilacını (raporlu ilaçlar hariç) yazmadım ve kaymakam, vali , savcı, hakim karşısında ezilip büzülmedim de Allah'a şükür. Mesleki saygınlığımı ve meslektaşımı korudum şükür. Beter olacağız tabi bu söylediklerimin tersini yaparsak ve korkak sünepe yaşarsak... Faküktede hocalar bile meslektaşlarına fırça atıp düzeni güya sağlarken kodaman biri karşısında omurgasız olup acınacak hallere düşebiliyorlar. Umarım benim gözlemlerim doğru değildir ve yanılıyorumdur..
0
Cevapla
port
öğretmeni gardiyan olarak görev başlatsınlar.
0
Cevapla
ırgat
cüssende iyiymiş be arkadaşım..vuraydın sende ağzının üstüne bi kere...yapan yaptığıyla kalıyor bu ülkede zaten...geçmiş olsun...
0
Cevapla
serhat sari
Öğretmen olan şu şiddet yanlısı şahsi niçin savcı serbest bırakmış biri bana söylesin hani hapis cezası vardı? ?
0
Cevapla
acil dr
acil de devamlı saldırıya uğruyoruz.ayrıca zorla günaşırı nöbet yazılıyor.baskı ve zulüm ile görev yapıyoruz.bakanlık kesinlikle ilgilenmiyor.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir