Medimagazin logo

Sakarya’nın tek hematoloğu Kocaeli’ne gönderildi

Yaklaşık 2 yıldır geçici görevle Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsünde görev yapan Hematoloji doktoru Demet Gürkaş Çekdemir’in ataması Kocaeli’ne yapıldı. Yaklaşık bin hastanın tedavisini tek başına uygulayan doktorun Sakarya’dan ayrılması ile birlikte hastalar Kocaeli’ndeki 3 hastane veya Düzce’ye sevk edilecekler.
Sakarya’nın tek hematoloğu  Kocaeli’ne gönderildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yıllardır eşinin rahatsızlığı yüzünden 5 yıl boyunca Kocaeli’ne gidip geldiklerini ve hematoloji doktorunun Sakarya’da göreve başlamasıyla birlikte yaklaşık 2 yıldır tedavilerini yaşadıkları şehirde devam ettirdiklerini anlatan Bekir Yolaç isimli vatandaş, yeni bir doktor gönderilmeden mevcut doktorun atamasının yapılmasının Sakarya’ya ve Sakaryalılara büyük bir kötülük olduğunu ifade etti.

Yolaç, “Sakarya’daki tek hematoloji uzmanı doktorumuzu da gönderdik. Edindiğim bilgiler göre 450’nin üzerinde dosyası olan hasta var. Buna günü birlik hastaları da eklediğinizde binin üzerinde hastaya bakıyordu. Şimdi doktorumuz bize gideceğimiz yerleri söyledi. Kocaeli’de 3 tane ve Düzce’de de bir tane bu bölümün olduğu hastane var. Bizler buralara sevk edileceğiz. Kocaeli’nin 3 tane hastanesinde yer ayrılmışsa Sakarya’nın 3’te biri küçük olan Düzce’de bu bölüm varsa benim Sakarya’mda neden yok. Kocaeli bizden 3 kat büyükse buna lafım yok. Bu soruna devlet büyüklerimiz, milletvekillerimiz sahip çıksınlar. Bu işi halletsinler en azından Sakarya’ya bir doktor versinler. Giden doktorumuz yaklaşık 2 yıldır buradaydı. Çok özveriyle çalıştı Allah ondan kat kat razı olsun. Gecenin 11’inde hastalarıyla yakından ilgilendiğine şahidiz” dedi.

2 yıl öncesine kadar sürekli olarak Kocaeli’ne gittiklerini anlatan Yolaç, “İki defa sıra alamayıp da geri döndüğümüzü biliyorum. Aynı sıkıntıları yeniden yaşayacağız. Buradaki bin kişinin yükü oraya dağılacak. Bazen eşimi günde 3 kez acile götürdüğüm zamanlar oluyor. Bazen 2-3 ay ilacın durumuna göre iyi gidebiliyor durumu ama şehir dışına çıkmak büyük bir eziyet olacak. Defalarca özel arabamızla gittik. Devletin imkanlarını kullanmadan. Buradaki hastaların çoğu ya emekli ya da gariban insanlar. Buna biran önce çözüm bulunmalı” şeklinde konuştu.

Hematoloji ilaçlarının tedavi yapılan yerden tedarik edildiğinin de altını çizen Yolaç hastaların şehir dışına çıkmasıyla Sakarya’daki eczanelerin de sıkıntı yaşayacağını dile getirdi.

Giden doktordan gayet memnun olduklarını kaydeden Yolaç, “Doktorumuz gitti ama yerine yeni bir doktor gönderilmedi. Sakarya’nın bu konudaki eksikliğinin biran önce giderilmesi ve ortadaki mağduriyetin giderilmesi için tüm yetkilileri göreve davet ediyorum” dedi.

sakarya’nın
tek
hematoloğu
kocaeli’ne
gönderildi
Yorum (2)
port
izmit bi adım yer.2 senedir belki doktorun evi izmitteydi.sakaryaya gidip geliyordu.doktor heryere hizmete gider mantığı bakın kaymakamı bile etkilemiş doktoru evine çağırmış.
0
Cevapla
Mal
doktor hanım izmitte değil, istanbulda oturuyor. Ayrıca Sakarya'ya geçici görevle değil mecburi hizmetten geldi. Kocaeli'de çalışacağı kurum bakanlık değil, üniversite. Yani gitmesi engellenemez. Medimagazin'in çok özenli hazırlanmış haberlerinden biri daha!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir