Medimagazin logo

Sahte doktor nasıl tespit edildi?

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, basında yer alan "sahte doktor" haberlerine ilişkin yaptığı açıklamada, sahte doktor B.I.'nın Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hiçbir hasta ile temasının olmadığını bildirdi
Sahte doktor nasıl tespit edildi?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İZMİR (İHA) - İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, basında yer alan "sahte doktor" haberlerine ilişkin yaptığı açıklamada, sahte doktor B.I.'nın Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hiçbir hasta ile temasının olmadığını bildirdi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 13 Kasım 2008 tarihinde bayılma şikayetiyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne giriş yaptıran B.I.'nin, Tıpta Uzmanlık Sınavı'nı kazandığını ve 17 Kasım 2008 tarihinde acil serviste göreve başlayacağını söyleyerek hastaneden ayrıldığı belirtildi. Açıklamada, "14 Kasım 2008 tarihinde hastaneye tekrar gelen B.I.'ya acil servis doktorları tarafından hasta bakamayacağı, ancak resmi yazısı geldikten sonra görevine başlayabileceği ifade edilmiş ve öğle saatlerinde resmi yazısının gelmemesi üzerine kayıtlar araştırılınca sahte doktor olduğu tespit edilmiştir. Bu tespit üzerine polise haber verilerek, şahıs hakkında gerekli işlemler başlatılmıştır" denildi.

Açıklamada ayrıca, bazı internet sitelerinde yazıldığı gibi B.İ.'nin Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde hasta muayene ettiği ya da hastaların tedavilerini izlediği iddialarının gerçek dışı olduğu ve şahsın hiçbir hasta ile temasının olmadığı belirtildi.

sahte
doktor
nasıl
tespit
edildi?
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir