Medimagazin logo

Sağlıkta şiddet bu kez özel hastane personeline

Milas ilçesinde trafik kazasında yaralanan kişilere müdahalede bulunan hekim ve ambulans şoförünün sözlü saldırıya uğradığı ve darbedildiği iddia edildi.
Sağlıkta şiddet bu kez özel hastane personeline
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MUĞLA-Selimiye Mahallesi'ndeki bir trafik kazasına müdahale eden ekipte bulunan özel bir hastanenin ambulans şoförü Dağıstan Tokgöz, yaralı yakınlarının ambulansla hastaneye gelme istediğini, yönetmeliğe aykırı olduğu gerekçesiyle reddetti.

Bunun üzerine hasta yakınlarıyla Tokgöz arasında çıkan sözlü tartışma, kavgaya dönüştü. Hasta yakınlarının Tokgöz'ü darbettiği, olay yerinden geçen ve yaralılara müdahalede bulunan aynı hastanede görevli genel cerrah Rafet Dinç'e de sözlü saldırıda bulunduğu iddia edildi.

Tokgöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, darp sonucu yüzünde yaralar oluştuğunu kaydetti. Hasta yakınlarının, vatandaşların yardımıyla uzaklaştırıldığını belirten Tokgöz, "Aynı kişiler kavgayı ayırmak isteyen hastanede görevli hekimimize de hakarette bulundular. Bu kişilerden şikayetçi olduk" dedi.

sağlıkta
şiddet
bu
kez
özel
hastane
personeline
Yorum (2)
ht
kardeşim ne var yani yakınlarını da alsanız ambulansa? hatta arkada yer varsa yolda/durakta hastaneye ya da o tarafa gitmek için bekleyen birkaç amcayı teyzeyi de sevabına alıverin yanlarına...yazıktır günahtır valla sıcakta durakta bekliyolar öyle....ön tarafı beşleyin kardeşim.. anons et şoför kardeşim...arka taraf ilerleyeliiiimmmm.... hastaya dikkat ederekten tek sıra ilerleyelim kardeşim...yaşlı teyzem sedyenin ucuna oturabilirsin yalnız dikkat et hastanın ayağına oturma...geç amcacım sen de şöyle ATT arkadaşın yanına...tutuver sana zahmet bana hizmet hastanın şu serumunu...eyvallah,Allah razı olsun amcacım... bak şikayet mikayet kalmaz...herkes mutlu... ne üzüyorsunuz milleti de kendinizi de ...kardeş kardeş gidin yahu!!!... bu milletin eğitimli anlayışlı olacağı günü beklersek hedef 2123...o da belki....daha çok ağlarız,çok dayak yeriz yani türkçesi...
1
Cevapla
Frankie Bellevan
bundan bir kaç gün önce"trafik kazası sonrası" olay mahallinden geçen ve arabasını durdurup yaralılarla ilgilenen genel cerrah bir meslektaşımız kaza,yaralıların durumu ve ambulans şoförü dağıstan kardeşimizle ilgili medimagazinde bir yorum paylaşmıştı. paylaşım 30 temmuz tarihliydi. sanırım olay aynı olay. genel cerrah meslektaşımıza ve ambulans şoförü dağıstan kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. her ikisine de selamlar,saygılar. Genel Cerrahi uzmanı Medimagazin okuyucusu: Bayram dönüşü idi, arabamla sakin şekilde ilerlerken gözüme ilişen SELİMİYE tabelası ve radyoda çalan müziğin kulaklarda bıraktığı haz olduğu halde yol alır iken ; ileride kalabalık bir halk kitlesi, yol nerede ise kapanmış, feryadı figan sesleri ortalığı inletiyordu, haliyle yavaşladım yolun bana göre geliş istikametinde hazin bir manzara, aslında toplum olarak alışık olduğumuz bir görüntü, yerde kanlar içinde yatan insanlar ters dönmüş bir araba bilinçsizce sağa sola koşan insanlar, Derhal hekimlik mesleği gereği hemen arabamı sağdaki benzin istasyonuna park ettim, yaralıların olduğu alana ilerledim görebildiğim 3 yaralı vardı ikisinin durumu iyi görünürken üçüncüsünün bilinç bulanıklığı,baş ve boyun travması belirtileri mevcuttu, etrafımdaki insanları uzaklaştırıp doktor olduğumu söyledim yaralının uygun pozisyonda tutmaya ağız ve burununu dolduran kan ve çakıl taşlarını temizlerken bir yandan da 112 ye haber verilip verilmediğini sorguladım derken ambulans geldi çalıştığım özel hastanenin ambulansı idi gelen;ekibim karşısında beni görünce hem şaşırdı hem mutlu oldu, derken hasta ivedilikle hemen ambulansa kaldırıldı buraya kadar her şey normal idi.AYNI ANDA 2 HASTA YAKINI AMBULANSA BİNDİ SAĞLIK GÖREVLİ İKİ ATT ŞAŞKIN ŞEKİLDE HASTA YAKINLARINA İNMELERİNİ SÖYLEDİ, HASTA YAKINLARI HEMEN TEHDİT VE KÜFÜRLE KARŞILIK VERDİ,BU ESNADA AMBULANS ŞÖFÖRÜ DAĞISTAN OLAYA MüDAHİL OLDU, HASTA YAKINLARINA HEMEN HAREKET ETMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİĞİ ANDA HASTA YAKINLARI VAHŞİ BİR HA... GİBİ YAKASINA SARILDI BİR KAÇI TEKME VE YUMRUK ATTI OLAYI SEYREDEN KOLLUK KUVVETLERİ NİHAYET MÜDAHİL OLDU , KAHRAMAN AMBULANS ŞÖFÖRÜ ONCA KÜFÜR TEKME TOKATA RAĞMEN YAPMASI GEREKENİ YERİNE GETİRMEK İÇİN AMBULANSINA BİNDİ HASTASI İLE BERABER GİDECEĞİ YERE VARMAK İÇİN YOLA REVAN OLDU. SAĞLIKTA ÜLKEMİZDE YAPILAN REFORM MUHTEŞEM AMA BU REFORMA AYAK UYDURAMAYAN HALKIMIZ ODA MUHTEŞEM...,CANINI KURTARMAYA GELEN SAĞLIK EKİBİNE SALDIRI NASIL İZAH EDİLİR ÇOK DÜŞÜNDÜM BULAMADIM, ARAŞTIRDIM TÜM DÜNYADA HATTA EN GERİ KALMIŞ AFRİKA DA BİLE DOKTORA VE SAĞLIK ÇALIŞANINA SAYGI O KADAR BÜYÜK Kİ..YANİ OLAY SADECE CAHİLLİK DEĞİL SANIRIM BAŞKA BİR ŞEY OLMALI???, SAĞLIKTA REFORMUN BABASI SAYIN PROF DR. RECEP AKDAĞ CEVABINI BULAMADIĞIM BU SORUYU BANA İZAH EDEBİLİRSE KENDİMİ BAHTİYAR HİSSEDECEĞİM.SEVGİLİ DAĞISTAN GEÇMİŞ OLSUN. (OLAY SAVCILIĞA İNTİKAL ETTİ, GERİSİ ADALET DAĞITICILARININ İŞİ ARTIK)
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir