Medimagazin logo

'Sağlık yolsuzluğu' operasyonunda yeni detaylar ortaya çıktı! Kutusu 900 lira olan ilacı...

Devlet hastanelerinde 'sağlık yolsuzluğu' operasyonuna dair yeni detaylar ortaya çıktı. Buna göre, şebeke üyelerinin çalıntı ilaçlar için tarife oluşturduğu belirlendi. Hastaneden ilaç çalan kişiye kutu başı 15 lira verip, 50 liraya yurt dışına sattıkları tespit edildi
Kaynak: TRT Haber - Büşra Çelik
'Sağlık yolsuzluğu' operasyonunda yeni detaylar ortaya çıktı! Kutusu 900 lira olan ilacı...
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul'da devlet hastanelerine ait ilaç ve malzemeleri satarak vurgun yaptıkları ileri sürülen kişilere yönelik yapılan operasyonlarda yakalanan 50 şüpheliden 26'sı 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan tutuklanmıştı. Devlet hastanesinde SGK'ya fatura edilen ilaçları ve sağlık alanında kullanılan çeşitli malzemeleri, kendi üzerlerine geçirip kamuyu dolandıran çeteye ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

Devlet hastanelerindeki ilaç ve malzemeleri satan şüphelilere operasyon: 10 ilde 13 sağlık çalışanına gözaltı

TRT Haber'den Büşra Çelik'in haberine göre, göre şebekenin kendi arasında yaptığı pazarlık  ortaya çıktı. Kutusu 900 lira olan ilacı, yurt dışına 50 liraya sattıkları, hastaneden ilacı kaçıran kişiye ise kutu başına 15 lira verdikleri anlaşıldı.

Bu yollarla yüklü miktarda haksız kazanç sağladıkları soruşturma dosyasında yer aldı.

“Sayenizde milyonluk arabalara biniyoruz”

Türkiye’nin bir çok kentindeki hastanelerden çalınan ilaçların İstanbul’da bir depoda tutulduğu, oradan ise piyasaya sürüldüğü belirlendi. 

Baskın yapılan depoda, 58 bin kutu ilaç, 220 binin üzerinde sıvı ilaç, binlerce hastane önlüğü ve oksijen tüpleri ele geçirildi. Çalınan kırtasiye malzemeleri ise internet siteleri üzerinden satıldı.

İncelenen telefon görüşmelerinde şebeke üyelerinden birisinin çetenin ele başına “Sayenizde milyonluk arabalara biniyoruz” dediği de tespit edildi. 

10 ilde 'sağlık yolsuzluğu' operasyonu: 26 şüpheli tutuklandı

 

saglik yolsuzlugu
operasyon
ilac
devlet hastanesi
Yorum (2)
Orhan İnan
arkadas,bunca hırsızlık yapılan hastanelerin idarecileri uyumuş mu? heşine hesap sorulmalı. odada oturup hava atarak idarecilik yapılmaz.
36
Cevapla
n.tr
ahterpot'un devamı mı yokda yeni oluşum mu acaba
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir