Medimagazin logo

Sağlık turizminde uluslararası atak

ATO’nun verdiği destekle 3. MTEC 2015 Kiev Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı’na katılan Başkent hastaneleri, Ukrayna’da yoğun ilgi ile karşılaştı. Hastaneler, bugünden itibaren Dubai’deki IMTEC 2015 fuarındaki yerlerini alacak.
Sağlık turizminde uluslararası atak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kiev International Expo Fuar alanıda düzenlenen 3. MTEC 2015 Kiev Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı; 24. Kiev ‘Public Health’ Ukrayna Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı ile birlikte Dünya Sağlık Turizmi Konseyi (GHTC) ve Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi (THTC) desteği, Ankara Ticaret Odası (ATO) geniş kapsamlı Türkiye ve Ankara hastanelerinin katılımı ile gerçekleşti. Kiev’de düzenlenen fuarda 38 ülkeden 2 bin 500’ü aşkın katılımcı ve 219 stant yer aldı.

KİEV’DE İLK STANT

Ankara sağlık kuruluşları, fuarda ATO’nun desteği ile ilk defa yer aldı. Başkentli hastanelerin yeni slogan ve tanıtımları Ukrayna’da büyük ilgi topladı. Kiev’den 67 farklı kuruluş ve 160 üst düzey hekimin katıldığı basın toplantısında Ankara hastanelerini tanıtan bir video gösterildi. Ankara Ticaret Odası’nın, bu tür sağlık fuar katılımlarında verdiği desteğin önemini belirten Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi Genel Sekreteri Yunus Gürkan şunları söyladi:

DUBAİ’DE KÖRFEZ AÇILIMI

“7-8 Ekim tarihlerinde Dubai’de gerçekleşecek olan IMTEC 2015’te de yer alacağız. Sağlık kuruluşları, ATO’nun sağladığı olduğu stantta hizmetlerini tanıtacak. Başkent’in yeni, geniş kapsamlı tedavi imkanları ve dinamik sağlık turizm hizmetleri ile Körfez bölgelerinde de dikkatleri üzerimize çekeceğiz. Ankara’nın sağlık turizminde de başkent olmasını sağlayacağız” dedi.

STRATEJİ PANELDE OLUŞACAK

BAŞKENT’te sağlık turizminin gelişmesi için çalışmalar yürüten ATO, “Ankara’da Sağlık Turizmi Paneli” düzenliyor. ATO Başkanı Salih Bezci’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek panelde, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş ve Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar açılış konuşmaları yapacak. Panelde kamu ve özel sektör temsilcilerinin yanı sıra Kırgızistan, Hindistan, Rusya Federasyonu, Macaristan ve Azerbaycan’dan sektörün önde gelen isimleri de konuşmacı olarak katılacak. Panelin sonunda “Ankara’da Sağlık Turizmi Strateji Önerileri” başlığıyla hazırlanacak sonuç bildirgesi kamuoyu ile paylaşılacak. Panel, bugün saat 9.30’da ATO Meclis Salonu’nda gerçekleşecek.

sağlık turizmi fuarı
sağlık turizmi
kiev
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir