Medimagazin logo

Sağlık Turizmi Kongresine 'Adana Modeli' damgasını vurdu

Sağlık Turizmi Derneği tarafından her yıl düzenlenen “Uluslar arası Sağlık Turizmi Kongresinin dördüncüsü İstanbul’da yapıldı. Onlarca firmanın stantlarla yer aldığı kongrede Adana, Adana Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Kalkınma Ajansı ve Adana Sağlık Turizmi Derneği’nin oluşturduğu stantla temsil edildi. Adana Sağlık Turizmi Dernek Başkanı Hüseyin Çelik’in “Sağlık Turizminde bir Destinasyon Modeli: Adana” isimli sunumu büyük beğeni topladı.
Sağlık Turizmi Kongresine 'Adana Modeli' damgasını vurdu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde, Sağlık Turizmi Derneği tarafından gerçekleştirilen kongre Holiday Inn Airport İstanbul’da yapıldı. Yurtdışından 100, yurtiçinden 500 kişinin katıldığı kongreye Adana işbirliği damgasını vurdu.


Sağlık Turizmi Destinasyonu Adana, kongrenin stant alanında Adana Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Kalkınma Ajansı, ve Adana Sağlık Turizmi Derneği ile temsil edildi.


Onlarca kurum ve kuruluşun yer aldığı Kongrenin stant alanında güçlü temsiliyeti, katılımcılar tarafından takdir ve büyük ilgiyle karşılandı. Ayrıca üç kurumun bir araya gelerek oluşturduğu stantta Adana, güçlü bir yatırım şehri olarak da tüm yatırımcılara tanıtılarak farkındalık arttırıldı. Ayrıca Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar da kongreyi ziyaret ederek Adana ekibinin oluşturduğu standı gezdi.
Kongrenin ilk gününde “Sağlık Turizminde Pazar Değerlendirmesi ve Bölgesel İşbirliği Fırsatları” konulu panel düzenlendi. Oturum Başkanlığını İstanbul Üniversitesi’nden Yrd.Doç. Dr. Haluk Özsarı ‘nın yaptığı panele, İngiltere Morgan Prıce Jon Carpenter, Adana Sağlık Turizmi Dernek Başkanı Hüseyin Çelik, İngiltere Integra Global Brian Pıper, Dr. Prem Jagyası, D-8 Ülkeleri Genel Sekreteri Widi A. Protikto Ph.D konuşmacı olarak katıldı.


Adana Sağlık Turizmi Dernek Başkanı Hüseyin Çelik, “Sağlık Turizminde Bölgesellik ve Adana Modeli” başlığında, “Sağlık Turizminde bir Destinasyon Modeli: Adana” isimli sunumla yer alarak Adana’nın sağlık altyapısı, kurumlar arası işbirliği çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ayrıca, sağlık turizmi sektör paydaşlarının, kamu - özel sektör üst düzey temsilcilerinin bir araya gelerek kurduğu ve bu yapısı ile Turizm Bakanlığından Birincilik Ödülü alan Adana Sağlık Turizmi Derneğinin tanıtıldığı sunum tüm dinleyicilerin alkışları ile karşılandı.


İki gün süren Uluslar arası Sağlık Turizmi Kongresi, bölgesel kalkınmada termal turizmin öneminin anlatıldığı panelle son buldu.

sağlık
turizmi
kongresine
'adana
modeli'
damgasını
vurdu
Yorum (1)
ismail yetenek
kamu hastane birlikleri tasarısında Adana da pilot il olarak geçiyor mu acaba.bilen var mı..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir