Medimagazin logo

'Sağlık tesislerinin tıbbi atık yönetimi ve çevre yönetim birimi' projesi

Bilecik Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Sağlık tesislerinin tıbbi atık yönetimi ve çevre yönetim birimi" projesinin örnek model olduğu bildirildi.
Kaynak: AA
'Sağlık tesislerinin tıbbi atık yönetimi ve çevre yönetim birimi' projesi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı'nın enerji verimliliği politikası doğrultusunda, hastane ve sağlık tesisleriyle yeni oluşturulacak kampüs hastanelerinde enerji maliyetlerinin düşürülmesine yönelik projelerin ve yeni kaynakların geliştirilmesi yönünde katkı sağlamak amacıyla düzenlenen çalıştaya İl Sağlık Müdürlüğü'nden Çevre Mühendisi Murat Çetinbaş'ın da katıldığı kaydedildi.

Çalıştaya, Sağlık Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, EPDK, TOKİ Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Kalkınma Bankası, Makine Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, sivil toplum kuruluşları ile özel sektör temsilcilerinin katıldığı belirtilen açıklamada, Çetinbaş'ın tıbbi atıklarla ilgili sorun ve çözümlerine yönelik hazırladığı "Sağlık tesislerinin tıbbi atık yönetimi ve çevre yönetim birimi" projesinin yıllık 38 milyon lira tasarruf sağlayacağı belirtildi.

Çalıştay sonunda Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği Hastane Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ahmet Çakır'ın, Çevre Mühendisi Murat Çetinbaş'a sunumundan ve projesinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

'sağlık
tesislerinin
tıbbi
atık
yönetimi
ve
çevre
yönetim
birimi'
projesi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir