Medimagazin logo

Sağlık-Sen’den Zaman Gazetesi Yazarına Tepki

Sağlık-Sen, Zaman gazetesi yazarlarından İbrahim Öztürk’ün “ithal doktor” başlıklı yazısında hekimlere hakaret ettiği gerekçesiyle özür çağrısında bulundu.
Sağlık-Sen’den Zaman Gazetesi Yazarına Tepki
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş tarafından, Gazete’nin yönetim kuruluna gönderilen yazıda şöyle denildi:  

 Sağlık-Sen Sağlık ve sosyal hizmet kolunda örgütlü, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı 155 bin üyeli bir memur sendikasıdır.

 

Gazetenizin 22 Aralık 2011 tarihli nüshasında, yazarlarınızdan İbrahim Öztürk, “İthal Doktor” başlığıyla kaleme aldığı yazısında, hekimleri rencide edecek, hakaret içeren ifadeler kullanmıştır. Sayın Öztürk, halkı hekimlere karşı galeyana getirici beyanlarda bulunmuştur. Sağlık çalışanlarına şiddetin yoğunlaştığı bir dönemde, sayın Öztürk böyle bir yazı ile şiddeti körüklemek mi istemektedir?

 

Hekimleri  vergi kaçıran, hastasını köle gibi gören, işkence uygulayan insanlar olarak lanse eden, sayın Öztürk, bu görüşlerini köşesinden milyonlara ulaştırmaktadır. Bir hekim çıksa ve “köşe yazarları yüksek paralar alarak, medya patronlarının çıkarları için kalem oynatıyor ve halkın sağlığıyla oynuyor” dese, Sayın Öztürk’ün hakaretlerine eşdeğer bir yakışıksızlığa imza atmış olurdu. Ancak, hiçbir şekilde, medya gücüyle eşdeğer bir etki alanı oluşturamazdı.

 

Saygın bir meslek grubunu kast örgütüne benzetmek, alenen öfke tezahürü ifadelerle kamuoyunu tahrik etmek, sorumlu yayıncılık ilkeleri ile bağdaşmaz.

 

Sağlık çalışanlarının yetkili sendikası olarak, Sayın Öztürk’ün yazısında serdettiği hakaretlere, aynı üslupla cevap vermek, sendikal kimliğimize yakışmaz. Ancak, Türkiye’nin en çok satan gazetesinde, medya gücünü kullanırken, kanaat önderi kimliğinden ve sorumluluk duygusundan uzak bir dil tercih eden sayın yazarın, hekimlerden özür dilemesi gerektiğine inanıyoruz.

 

Sağlık-Sen olarak, söz konusu yazıda hekimlere yapılan nezaketsizlik nedeniyle üyelerimizden gelen yoğun tepkileri ve özür beklentilerini kurumunuza bildirmeyi görev sayıyoruz.

 

Sağlık-Sen Genel Merkez

Yönetim Kurulu Adına

Genel Başkan

Metin MEMİŞ

sağlık-sen’den
zaman
gazetesi
yazarına
tepki
Yorum (17)
Frankie Bellevan
ibrahim öztürk'ün yelkenleri hafiften suya indirme nedeni belli oldu.hüseyin gülerce abisi hafiften kulağını çekmiştir.metin memiş'i tebrik edesim geldi de,bugüne kadar bu tür onlarca yazı gazete türlü türlü sözde gazete köşelerinde yer alırken neden sesini çıkarmadı onu anlayamadım.kantarın topuzunun fazla kaçtığını mı düşündüler acaba?
0
Cevapla
Nedim KURT
Onu bunu bilmem. TTB'nin, AHEF'in, kimsenin kınamadığı Zaman'ı onun felsefesine yakın diye sürekli eşeltirilen bir sendika -Bir hekim çıksa ve "köşe yazarları yüksek paralar alarak, medya patronlarının çıkarları için kalem oynatıyor ve halkın sağlığıyla oynuyor" dese, Sayın Öztürk'ün hakaretlerine eşdeğer bir yakışıksızlığa imza atmış olurdu. Ancak, hiçbir şekilde, medya gücüyle eşdeğer bir etki alanı oluşturamazdı.- ve daha çoğuyla eleştirmiş! HELAL OLSUN. HEMDE DEFALARCA!
0
Cevapla
şahin öztürk
metin memişi kutluyorum..kulluk diye yola çıkanların kul hakkını gözetmediği bir dönemde iyi bir çıkıştır bu..allah razı olsun..
0
Cevapla
Frankie Bellevan
sayın şahin öztürk selamlar.babanızın durumu nasıl oldu?nasıllar?
0
Cevapla
habibullah aktaş
tebrik ederim metin memiş...önceki başkanlar gibi değilsin. umarım böyle de devam edersiniz..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir