Medimagazin logo

Sağlık muhabirine acilde yanlış ilaçla tedavi!

Kaynak: SABAH - DİDEM SEYMEN
 Sağlık muhabirine acilde yanlış ilaçla tedavi!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Aile hekimi öyküsünü hiç bilmediği organ nakilli bir hastaya, acil serviste antibiyotik tedavisi uygulayabilir mi? Geçtiğimiz hafta Salı günü yüksek ateş ve halsizlik şikayeti ile İstanbul Çağlayan'da özel bir hastanenin acil servisine gittim. Beni gören ve iç hastalıkları uzmanı sandığım doktor aslında 'Aile Hekimi'ydi. Böbrek nakilli olduğumu söyledim, uygulayacağı tedavi için kendi doktorumun adını verdim. Tahliller yapıldıktan sonra enfeksiyon kaptığım anlaşıldı. Acil servisteki hekim bana bir antibiyotik yazdı. Bu ilacı doktorumla konuşup verdiğini sandım. Yanılmışım... Vücudum ilaca karşı alerjik tepki verdi ve ben tüm gece tam 12 saat boyunca kusarak ilacı vücudumdan attım. Ertesi sabah kendi nefroloğumu aradığımda bana acilde kimin müdahele ettiğini sordu. O an anladım ki acildeki doktor benim nefroloğuma danışmamıştı. Yine acile gittim. Bana ilacı yazmış olan doktor, "Senin ne işin var burada? O ilaç alerji yapmaz" dedi. Kendi nefroloğum ve enfeksiyon hastalıkları uzmanı beni hemen hastaneye yatırdı. Tam 6 gün hastanede kaldım. Siz siz olun mutlaka size yapılan her müdaheleyi, yazılan her ilacı sorgulayın.

sağlık
muhabirine
acilde
yanlış
ilaçla
tedavi!
Yorum (5)
dr.kerim
Kıyamam,çok mu kustun sen? Dokundu mu ilaç sana? Pozlara "Beni gören ve iç hastalıkları uzmanı sandığım doktor aslında 'Aile Hekimi'ydi." Bundan sonra acillerde dahiliye uzmanları çalışsın,yanına bir pediatri uzmanı veya genel cerrah da iyi olur aslında.Arkadaşım bence sen kendi doktorlarından şaşma,gece gündüz cep telefonlarından ara,her kafana takılanı sor.Hangi dünyada yaşıyorsun sen?
0
Cevapla
Mehmet Ayr
ya he he
0
Cevapla
bilmiş
Ya çok garip bir durum madem özel bir durumun var ...var mı ..var..Doktorum var diyor ....var mı var...o zaman ne işin var başka hastanede ...başka doktorla ne işin var...bul o doktorum dediğin doktoru...HasbünAllah....
0
Cevapla
kemal dertli
Bir kere haber komik!organ nakli olan bir hasta nakil sonrası kullanacağı ilaçlar kullanmayacağı ilaçlar hastaya liste halinde verilir neden almadın bu listeyi?2_verilen her ilacı mutlaka kendi doktoruna danışmalısın sonra kullanmalısın3-organ nakli olan hast ainfeksiyon daha çabuk kapar doktor infeksiyon vardır diyorsa doğrudur vede gerekeni y7apmıştır ne yapsın yani?tedavi etmezse bakılmadı dersiniz bakılsa yalnış ilaç dersiniz? bu nedenle sen en iyisi hasta olduğunda kendi doktorunu ar oldumu koçum!
0
Cevapla
caylak
ya bi de bu çıktı doktoruma danışın :)kardeşim doktoruna git doktoruna.bazı hastalara da doktoru diyormuş ki bir şey olduğunda hemen acile git...tabi acildeki doktor transpanltı yapmış deneyimli doktordu zaten ... daha yeni mezun olmuş doktorlara bile en kritik hastalar geliyor ve hiçbir uzman yardımcı olmuyor işte sağlıkta devrim
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir