Medimagazin logo

Sağlık Müdürü, profesör oldu

Erzurum Sağlık Müdürü Serhat Vançelik profesör unvanı aldı.
 Sağlık Müdürü, profesör oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Atatürk Üniversitesi Oditoryumunda yapılan törenle profesörlük unvanı alan Serhat Vançelik'e cübbesi Prof. Dr. Asuman Güraksın tarafından giydirildi.

Erzurum'da başladığı eğitimini Erzurum'da tamamlayan ve 1993 yılında Evrenpaşa Sağlık Ocağı'nda hekimliğe başlayan Vançelik, 1996 yılında akademik kariyerine araştırma görevlisi olarak başladı. 2000 yılında yardımcı doçent, 2009 yılında da doçentlik unvanına sahip oldu.

Ulusal ve uluslararası yayınları ve bildirileri bulunan Prof. Dr. Serhat Vançelik, aldığı profesörlük unvanından duyduğu mutluluğu ifade ederek, Erzurum'a sağlık alanında layıkıyla hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Vançelik, İstanbul ve Gaziantep il sağlık müdürlerinden sonra bu unvana sahip üçüncü sağlık müdürü oldu.

erzurum sağlık müdürü
serhat vançelik
profesör
Yorum (2)
hasan ekim
Ülkemizizn en büyük handikabı bilim adamlarımızın üst derece idari görevler almasıdır. Halbuki bir profesör üniversitede öğrenci ve asistan eğitirse mesleğini yapmış olur ve topluma daha fazla yararı olur. Sağlık müdürlüğü gibi idari işleri ise yıllarını idareciliğe vermiş deneyimli bir pratisyen hekim ağabeyimizin yapması daha yararlı olur. Ben ilk hekimliğimi yaptığım MKE'de Dr. Oğuz İmer ağabeyimiz vardı, sağlık daire başkanlığını yürütüyordu. Bize çok faydası oldu. O olmasaydı başımız çok ağrırdı. Bize hep yol gösterdi. Çünkü her kademede görev yapmıştı. Van da ise bir sağlık müdürü vardı ki, biz YYÜ ilk açık kalp ameliyatı yaptığımız zaman başkanımız bizi tebrik edecek sanırken bunlar kanlarımızı çalan hırsızlar diye bizi mahkemeye vermişti. Siyasilere ve bürokratlara o kadar yakındı ki şeytanla dans ederdi ve pek becerikliydi, idareciyken akademisyen de olmuştu. Allah bizi şerrinden korudu. Ben hem üst derece idareci hem de akademisyen olan kişilerden bu şahıs nedeniyle çok korkarım. İnşaallah hocamız üniversitede görevine devam eder,görevlendirmeyle tekrar müdür olmaz.Eserleriyle tıp camiasına katkıda bulunur.
0
Cevapla
kazı kazancı
iyi bişey mi bu?pubmede baktım 1.isim yaında adı yokk,3-5 yayın o kadar oda atıfta çok almmamışş,ıyıkı sağlık muduru olmuşş
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir