Medimagazin logo

Sağlık Müdürlüğü’den ‘Evin Esen’ açıklaması

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, bazı basın yayın organlarında ‘sanatçı Evin Esen için, Gözpete Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yoğun bakım servisi dolu olduğu için, 2,5 saat yoğun bakım yatağı olan hastane arandığı’ şeklindeki haberleri yalanladı. Açıklamada, yoğun bakım yataklı hastanenin hemen bulunduğu ve hastanın 50 dakika içerisinde hastaneye sevk edildiği belirtildi.
Sağlık Müdürlüğü’den ‘Evin Esen’ açıklaması
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Akasya Durağı dizisinin sevilen oyuncusu Evin Esen için ‘2,5 saat yoğun bakım yatağı olan hastane arandığı’ şeklindeki medyada yer alan haberler Sağlık Müdürlüğü tarafından yalanlandı. Sanatçı Evin Esen Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine getirildiğini belirtilen açıklamada, “2-3 gündür süren konuşma bozukluğu, nefes darlığı, bilinç bozukluğu şikâyetiyle hasta yakınları tarafından getirilen sanatçının yapılan ilk muayenede solunum ve dolaşım yetersizliğine bağlı olarak ileri derecede morarmanın olduğu ve nabzının çok yavaş attığı görüldü. Hastanede iki kere kalbi duran hastaya yaklaşık bir saat müdahale edildikten sonra hastanenin yoğun bakım servisi dolu olduğu için görevli hekim tarafından saat 20:03’te Anadolu yakası 112 Komuta Kontrol Merkezi aranarak yoğun bakım ihtiyacı olan hasta için uygun bir hastaneye sevki istenmiştir.” denildi.

Komuta Kontrol Merkezi’nin kayıtlarında hasta için saat 20:05’te bir özel hastanenin yoğun bakım ünitesi ayarlandığının belirtildiği açıklama şöyle devam etti: “Nakil için Kadıköy 3 nolu Acil Yardım İstasyon ekibinin saat 20:21’de vakaya çıkış yaptığı belirtilmiştir. Sağlık ekibi saat 20:29’da Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne varmış ve hastayı saat 20:55’te Pendik’te bulunan özel hastaneye nakledilmiştir. Nakil esnasında da kardiyak arrest (Kalp durması) olan hasta için saat 20:54’te özel hastaneye mavi kod bildirilmiş olup önceden hazırlıkların yapılması sağlanmıştır.”

sağlık
müdürlüğü’den
‘evin
esen’
açıklaması
Yorum (6)
kamil ömür
EE ne olmuş yani.Yoğun bakımda yer yoksa hekim ne yapsın? Tabiki yer arayacak.Bu arada 2.5 saatde geçmiş olabilir.Sağlık müdürlüğü niye açıklama yapıyor ki ?
0
Cevapla
gölgelice
Özel hastaneler de olmasa yoğun bakımlarda yer olmaz zaten. Sonunda biz de defansif tıbba kavuştuk. Daha dur bakalım bunlar başlangıç, daha ne haberler okuyacağız. Nezle grip bakarak performans yapmaktan hastaya fırsat yok ki! Acil hastalar da olmasa aciller ne iyi olacak.
0
Cevapla
Dr. jane Doe
Ben anlamadım. Hergün onlarca hastaya , yaklaşık 10-15 telefon edip, özel hastane yoğun bakımalrında yer bulmuyor muyuz sayın meslektaşlar? üstelik bu iş bizim işimz değil, karşılığında bir çıkarımız yok, buna rağmen , anestezi, acil, dahiliye,çocuk, cerrahi vs hekimleri olarak hergün onlarca hastaya yer bulmuyor muyuz hastanelerimizde? Bulamadığımızda , yatağında hastayı entübe halde geçici mekanik ventilatörle veya ambuyla ambulamıyor muyuz? Bunun BİZLE NE İLGİSİ VAR ?? BİZ İŞİMİZİ YAPIYOR MUYUZ YAPIYORUZ. HATTA FAZLASINI YAPIYORUZ, MEMURLARIN, SOSYAL HİZMETÇİLERİN YAPMASI GEREKEN BOŞ YER ARAMA İŞİNİZ DE BİZ YAPMIYOR MUYUZ? DAHA HASTANELERİ NE İLE SUÇLUYORSUNUZ KARDEŞİM? HASTAN BEKLEDİYSE NE OLMUŞ, UNUTULUP DA MI BEKLEMİŞ,İŞİ Mİ YAPILMAMIŞ, BOŞ MU VERİLMİŞ? HAYIR!' DAHA NEYİ SORGULUYORUSNUZ?
0
Cevapla
uzm.dr
valla 50 dk çok süper bir süre biz 6 saat 7 saat yer arıyoruz. meğer ne çok hasta varmış heryer dolu ,yoksa eğitim hastaneleri üniversite hastaneleri hastaları kabul etmiyor da hastalar ortalığa mı düştü.biz devlet hastanesiyiz üniversitelerin eğitim hastanelerinin takip etmesi gereken komplike vakalar hergün poliklinikte acilde aciz kalıyoruz.kimse kabul etmiyor kapasitemizin üstünde bizi aşan hastalıklarla ve hastalarla uğraşıp duruyoruz.bu tip hastalar ve hastalıklar yokmuydu son yıllarda mı türedi? artık eah leri ve üniversiteler hasta kabul etmiyorlar hastalar ortalığa düştü daha neler olacak izlemeye devam edin
0
Cevapla
Cemal Geçkin
Yoğun Bakımların neden dolu(!) olduğunu hastanede çalışan tüm hekimler bilir. Bakanlık ve SGK. performansı savunmaya ve uygulamaya devam etsin bakalım...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir