Medimagazin logo

Sağlık müdürlüğü koltuğunda 3 yılda 5 müdür değişti

Antalya Sağlık İl Müdürlüğü'nde 2021 yılından bu yana il müdürlüğü koltuğunda beş kez değişiklik yaşandı. En son Mayıs 2023'te il müdürlüğüne atanan ve 8 ay sonra görevden alınan Prof. Dr. Oğuz Karahan, mahkeme kararıyla döndüğü görevini iki gün yapabildi. Prof. Dr. Oğuz Karahan, Antalya Valisi Hulusi Şahin'in isteği üzerine istifa etti.
Kaynak: DHA
Sağlık müdürlüğü koltuğunda 3 yılda 5 müdür değişti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Antalya Sağlık İl Müdürlüğü'nde son yıllarda, il müdürü koltuğundaki isimler sürekli değişmeye başladı. En son 2021 yılında yaklaşık 7 yıl il müdürü olarak görev yapan Dr. Ünal Hülür'ün yerine Şırnak İl Müdürü Uz. Dr. İsmail Başıbüyük getirilmişti. 1 yıl 7 ay sonra 2023'ün mayıs ayında İsmail Başıbüyük görevden alınmış, yerine ise Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nde (ALKÜ) öğretim üyesi de olan Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oğuz Karahan atanmıştı.

Karahan, bir milletvekiliyle anlaşmazlık yaşadığı gerekçesiyle yaklaşık 8 ay sonra 16 Ocak 2024 tarihinde il müdürlüğü görevinden alındı ve yerine de Ankara Mamak Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Evren Ekingen, Antalya İl Sağlık Müdürü olarak atandı.

Bu süreçte doçentlikten profesörlüğe de yükselen Oğuz Karahan, Antalya Bölge İdare Mahkemesi'nde açtığı göreve iade davasını kazandı ve 4 Haziran 2024 günü Antalya İl Sağlık Müdürlüğü görevine yeniden döndü.

3 Haziran Pazartesi günü mahkemeden göreve iade kararı verilen ve 4 Haziran Salı günü görevine geri dönen Prof. Dr. Oğuz Karahan, 5 Haziran Çarşamba günü Antalya Valiliği'ne çağrıldı. Vali Hulusi Şahin, Prof. Dr. Karahan'la çalışmak istemediği gerekçesiyle bizzat istifasını istedi. Prof. Dr. Karahan yaklaşık 2 gün görev yaptığı sağlık il müdürlüğü görevinden Vali Şahin'in talebi üzerine istifa etti. Karahan'ın yerine ise yeniden Uz. Dr. Evren Ekingen atandı.

Diğer yandan Ocak ayından bu yana Antalya'da İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Evren Ekingen'in ailesinin Ankara'da yaşamına devam ettiği, kendisinin ise Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait misafirhanede konakladığı öğrenildi.

antalya il saglik mudurlugu
prof dr oguz karahan
il saglik muduru
uz dr evren ekingen
Yorum (3)
Yorumsuz
bide sakalsızını denesek
8
Cevapla
Uzm uzm
ne koltukmuş arkadaş...
2
Cevapla
Emekli cerrah
valinin" ben seninle çalışmak istemiyorum"deme hakkı var mı? adam mahkeme kararıyla görevine dönmüş .vali türkiye cumhuriyeti mahkemesinin verdiği kararı uygulamama ya da baskıyla bu kararın verdiği hakkı kullandırmama yetkisine sahip mi?biz eyalet sistemiyle mi yönetiliyoruz ?
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir