Medimagazin logo

Sağlık memeuruna sünnet pansumanı şiddeti!

Bodrum Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli sağlık memurunun, hastaneye pansuman için getirilen çocuğun babası tarafından darbedildiği öne sürüldüMuğla'nın Bodrum ilçesinde bir sağlık memurunun, hasta yakınınca darbedildiği ileri sürüldü.
Sağlık memeuruna sünnet pansumanı şiddeti!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Alınan bilgiye göre, Bodrum Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli sağlık memuru Serhat Aksoy, sünnet pansumanı için getirilen çocuğun annesiyle tedavi sırasında tartıştı.

Anne ve çocuğun ayrılmasından bir süre sonra çocuğun babası G.D, hastaneye gelerek Aksoy'u yumrukla darbetti.

Olayın ardından kaçmaya çalışan G.D. ile polis ekipleri arasında kovalamaca yaşandı. Hastanenin merdivenlerinden düşerek bacağı kırılan G.D, ambulansla götürüldüğü ilçedeki özel bir hastanede tedavi altına alındı.

Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın bir çocuğu tedavi ettikten sonra yaşandığını söyledi.

Acil servis önünde tanımadığı kişinin saldırısına uğradığını iddia eden Aksoy, "Ne olduğunu anlamadım. Saldırganın yüzüme vurmasıyla yere düştüm. Bu sırada bacak ve kollarıma da darbe geldi. Olayın ardından 3 gün iş göremez raporu aldım" dedi.

Aksoy, saldırının nedenini sonradan öğrendiğini dile getirerek, "Bir çocuğun sünnet pansumanını yaptım. Bu sırada çocuk, annesine 'canım acıdı' dedi. Bunun üzerine çocuğun annesiyle kısa bir tartışma yaşadım. Ardından hastaneden ayrılan kadının eşi beni darbetti" ifadelerini kullandı.

Aksoy, kendisini darbeden kişiden şikayetçi olduğunu kaydetti.

sağlık
memeuruna
sünnet
pansumanı
şiddeti!
Yorum (3)
erhan
Pansuman,enjeksiyon,damar yolu vs. ne tür müdahele yapıyorsanız ONAM alın arkadaşım.Ağrı olabileceğini,allerji,apse,damar tıkanılığı,düşük ayak vs...Risklerini anlatın ister yaptırır ister yaptırmaz.Hemen her gelene pansuman, enjeksiyon ve serum takma işi yapmayın...Başınıza iş almayın.İlgili şahsı mahkemeye verin.
0
Cevapla
port
Onam konusuna şiddetle katılıyorum.
0
Cevapla
Alişan Yıldıran
Hakkı Devrim üstadımıza göre Onamak (tasvib) ve onaylamak (tasdik) uydurmaca kelimelerdir (http://www.radikal.com.tr/yazarlar/hakki_devrim/biz_kavl_u_karar_edemiyoruz-908302. Muhtemelen bu sebeble, bu kelimelerin umumiyetle yanlış kullanıldığını görüyorum. Bunlardan uydurulmuş, bir felaket olan onam kelimesi ise son zamanlarda gittikçe yaygınlaşdığı için naçizane ikaz etmek istedim. O manasız ve çirkin kelime yerine resmî olarak uygun bulmak anlamına gelen muvafakat kelimesini kullanmalıyız. Yahya Kemal'in dediği gibi Türkçe ağzımızda anamızın ak sütü gibidir.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir