Medimagazin logo

Sağlık kurumları için hizmet alım rehberi yayımlandı

Sağlık hizmet alımı konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar ve hizmet alım ihaleleri ile ilgili güncel bilgileri içeren "Türkiye Sağlık Hizmet Alımları Rehberi" yayımlandı.
Sağlık kurumları için hizmet alım rehberi yayımlandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık hizmet alımı konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar, hizmet alım ihaleleri ile ilgili güncel bilgileri içeren "Türkiye Sağlık Hizmet Alımları Rehberi" yayımlandı.
Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nda 10 yıl boyunca başkanlık görevini yürüten ve şuanda Kamu İhale Kurul Üyesi olan Mehmet Atasever editörlüğünde hazırlanan rehberde, her kademedeki sağlık idarecisinin hizmet alımları konusunda yararlanabileceği konular içeriyor.

Rehber ile ilgili bilgilendirmede bulunan Atasever, “11 bölümden oluşan ‘Türkiye Sağlık Hizmet Alımları Rehberi’nin ilk bölümünde, Türkiye sağlık sistemi,  ikinci bölümde ise genel bilgiler yer alıyor.  Üçüncü bölümde görüntüleme hizmet alımları, dördüncü bölümde tıbbi laboratuvar hizmet alımları, beşinci bölümde diğer sağlık hizmet alımları, altıncı bölümde destek hizmet alımları ve yedinci bölümde hastane bilgi yönetim sistemi hizmet alımları detaylı bir şekilde incelenmiştir. Sekizinci bölümde, hizmet alımları ihale işlemleri, uygulama ve ödeme işlemleri uygulamada olan yasal mevzuatlar ışığında açıklanmıştır. Dokuzuncu bölümde, sağlık hizmet alımları muhasebe işlemleri güncel uygulamalardan yola çıkılarak örnekler kayıtlarla birlikte anlatılmıştır. Onuncu bölümde, Türkiye’de hizmet alımlarının finansmanı ve harcamaları incelenmiştir.  Çalışmanın son bölümünde,  hizmet alımlarının alt işverenlik, muavaza ve kıdem tazminatı konusu değerlendirilerek,  SWOT analizi yapılmıştır.”dedi.
 

saglik hizmet
turkiye saglik hizmet alimlari rehberi
mehmet atasever
Yorum (1)
Murat celikten
Bu rehberin arka sayfasına keşke kocaman "Hiçbir alımdan komisyon almayan idarecilerden olunuz" gibi özlü bir söz yazsaydınız keşke...
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir