Medimagazin logo

Sağlık çalışanlarından oturma eylemi

Adana'da sağlık çalışanları, önlüklerine siyah kurdele takarak yaptıkları 15 dakikalık oturma eylemi ile sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınadı.
Sağlık çalışanlarından oturma eylemi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Poliklinik önünde yapılan eylemde basın açıklaması yapan Adana-Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, şiddetin toplumun tüm kesimlerine yayıldığını belirterek, "Şiddetin bu kadar yaygın olduğu bir toplumun sosyologlar tarafından mutlaka incelenmesi ve rehabilite edilmesi gerekmektedir" dedi.

Hastanelerde hasta yakınlarının hekimlere ve diğer sağlık çalışanlarına yönelik fiili saldırılarının arttığına dikkat çeken Ökten, "Meslektaşlarımızın önemli bir kısmı sözlü ve fiili şiddet eylemlerine maruz kalmaktadır. Meslektaşımız Ersin Arslan'ın öldürülmesinden sonra yaşadığımız travmanın etkisini üzerimizden atamadan Tokat'ta bir meslektaşımız hasta yakınınca 'gözünüz aydın çocuğunuzun beyninde tümör yok' demesine rağmen darp edilmiş, burnu ve eli kırılmıştır. O eller ki bu güne kadar birçok insanı sağlığına kavuşturmuş, birçok insana can vermiştir. Hayat sunan ellerimiz artık kırılmaktadır" diye konuştu.

Her salı günü saat 12.45'de beyaz önlükler ve siyah kurdelelerle 15'er dakikalık oturma eylemi yapacaklarını söyleyen Ökten, bir sonraki eylemin TOKİ Numune Hastanesi önünde olacağını kaydetti.

sağlık
çalışanlarından
oturma
eylemi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir