Medimagazin logo

Sağlık çalışanları için spor merkezi yapıldı

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü binasında, sağlık çalışanları için spor merkezi açıldı. Açılışa katılan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, çalışan dostu hastane, çalışan dostu yönetici kavramını her yerde söylediklerini Elazığ'ın da örnek olduğunu dile getirdi.
Sağlık çalışanları için spor merkezi yapıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı'nın 2014 yılı için belirlediği ‘Sağlıklı Beslenme ve Hareket Yılı’ projesi kapsamında Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından müdürlük binası içerisinde sağlık çalışanları için spor merkezi yapıldı. Spor merkezinin açılışına Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, İl Sağlık Müdürü Selahattin Karakoç ve sağlık çalışanları katıldı.


Spor merkezinin açılmasının ardından bilgi veren İl Sağlık Müdürü Karakoç, "Bugün spor merkezimizin açılışını yaptık. 2014 yılında bakanlığımızın belirlemiş olduğu sağlıklı beslenme ve hareket yılı diye bir programımız vardı. Biz bunu kapsamlı olarak insanlara obeziteyle mücadeleyi anlatmaya çalışıyoruz. Bu mücadeleyi anlatırken sağlık çalışanlarının örnek olmasını istedik. Öncelikle biz personel olarak zayıflamaya başlayacağız, böylece halkımıza da örnek olacağımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.


Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ise, “Elazığ şubemizin il divan toplantısı nedeniyle buradaydık. Elazığ’da 3 bin sağlık çalışanımızı üye yaptık. Sağlık Sen’in 15 Mayıs sürecindeki yol haritasını belirledik. Sağlık çalışanlarımızın sorunlarını birebir dinlemek kaydıyla, sorunlarına ne tür çözüm aradığımızı ve hangilerini çözdüğümüz konusunda bilgilendirme toplantısı yaptık. Bugün gerçekten mutlu olduğum bir açılışa katıldım. Biz sendika olarak çalışan dostu hastane, çalışan dostu yönetici kavramını her yerde söylüyoruz. Çünkü sağlıkta dönüşümün başladığı günden bugüne, eğer bu dönüşüm gerçekleştiyse bunun gerçek mimarları sağlık çalışanlarıdır. Bu yorucu sağlık hizmetlerinden ötürü çalışanlarımızın morali, motivasyonu, kendine zaman ayırması gibi kavramsal olguların yapılması gerekiyordu. Bugün gerçekten Elazığ’da sağlık müdürlüğümüzün güzel bir spor merkezini bayan arkadaşlarımıza kazandırmış olması çok önemli” dedi.

sağlık
çalışanları
için
spor
merkezi
yapıldı
Yorum (2)
murat 124
mudurluk binasi icinde spor merkezi.. bu merkeze mesai saatleri icerisinde memurlarin girmesi zaten olmaz.bi mudur gider yardimcilari ile..bir de iste sari sendikacilari alirlar.. mesai sonrasi milletin colugu cocugu var isinde gucunde ..zaten mudurluk binasinda mesai sonrasi kim bakacak oraya ,kilitler kapiyi giderler..
0
Cevapla
emre
eskiden devlet lojman yapardı, kamu tatil kampları yapardı sonra bunların doğru olmadığı kamunun asli görevleri ile ilgilenmesi gerektiği anlaşıldı. şimdi kamu binasında spor salonu açılması marifet oluyor ya arkadaş spor salonu işletmecileri en iyi hizmeti en ucuza vermek için piyasada olacak buraya da memur esnaf emekli gelecek, yoksa eskiye dönüşmü başlıyor yarın sağlık kantinide mi? açmayı düşünüyor sayın müdür? belki eski devletçi yapımız özleniyor sümerbankta açılsada çapıt da üretse devlet memurları
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir