Medimagazin logo

Sağlık çalışanına şideti önlemek için "alarm sistemi" kuruldu

Denizli Devlet Hastanesi'ne kurulan alarm sistemi ile sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların önlenmesi amaçlanıyor.
Sağlık çalışanına şideti önlemek için "alarm sistemi" kuruldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Denizli Devlet Hastanesi alarm sistemi kurdu. Sisteme göre, saldırıya maruz kalan sağlık çalışanı, odasındaki telefondan 7778'i tuşlayacak. İletişim cihazı bulunan başhekim yardımcısı, başhemşire ve özel güvenlik görevlileri de olayın gerçekleştiği noktaya gelerek tartışmayı bitirecek.

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların engellenmesi için böyle bir yola başvurduklarını belirten Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ramazan Canural, "Hastalarımızın psikolojisi bozuk olduğu için bazen saldırılar yaşanıyor. Sağlık Bakanlığımızın talimatıyla hastanelerimiz önlemler alıyor. Beyaz kod uygulaması diye bir uygulama var. Bu uygulamaya göre herhangi bir poliklinikte bir olay olduğu zaman saldırıya uğrayan kişi beyaz butona basıyor. Bunun ardından başhekim yardımcısı, başhemşire ve güvenlikçiler ellerindeki cihazın gösterdiği odaya kısa sürede giderek tartışmayı önlüyor" dedi.

Dr. Canural, sistemin işleyişi ile ilgili bir de tatbikat yaptı. Dr. Canural'ın telefondan 7778'i tuşlamasının hemen ardından özel güvenlik, başhekim yardımcısı ve başhemşire hemen odaya koşarak geliyor.

sağlık
çalışanına
şideti
önlemek
için
"alarm
sistemi"
kuruldu
Yorum (1)
Timur Tuncel
Hem de koşarak geliyorlarmış. Ne diyelim bravo mu ? Yoksa komedi filmi mi çekiyorsunuz ? Hekimlerin içine düşürüldüğü duruma bakın! Bundan sorumlu olan kişi ise halen sağlık bakanı. Kendisinin beni temsil etmesinden utanıyorum. Sağlıkta yapılan dengesizlikler bir bir ortaya çıkıyor. Hiç kimse kendi çalışanını karşısına alarak mutlu olamaz. Sağlık bakanı da bunu anlayacak. Tek bir şeye ihtiyacımız var hekimlerin ve diğer sağlık çalışanlarının bir arada olması.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir