Medimagazin logo

Sağlık çalışanı bıçaklandı

Hastanenin acil bölümünde çalışan hasta bakıcı, hasta yakınları ile çıkan kavgada bıçakla yaralandı
Kaynak: AA
Sağlık çalışanı bıçaklandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Hatay’da sağlık çalışanı, görevi başında bıçaklandı.

Alınan bilgiye göre, Kırıkhan İlçe Devlet Hastanesi acil bölümünde, hasta bakıcı Barış Ceyran (39) ile hasta yakınları arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Ceyran, darp edildi ve bacağından iki yerden bıçaklandı.

Çalıştığı hastanede ayakta tedavi gören Ceyran'ın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kavgaya karışan hasta yakını zanlılar Y.E.F, H.C.P ve Ö.F.G gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

şiddet
sağlık
hatay
Yorum (4)
A
Değerli bakanlık yetkilileri , buradan sizi çok uyardım yıllarca ama malesef işe yaramadı ve olay gerçekten artık sizin tek bir bakanlık olarak baş edebileceğii noktayı geçmiş vaziyette. Çok daha ciddi tedbirler ve yasal düzenlemeler artık gerekiyor. Bu hadiseler buz dağının görünen kısmı, haberlere çıkanlar. Mesela sadece benim sonuçlamış bir davam , şikayet etmedigim birkaç fiziksel saldırı, onlarca sözlü saldırı mağduriyetim var. Sadece 2 beyaz kodum var o kadar , çoğunu yuttuk , sineye çektik. 1 milyonu geçen sağlık personeli, güvenlik ve temizlik personeli içinde sadece 1 kişiyim. Ki ben son derece mülayim bir insanım ve hasta ile ilişkimde en ufak problem yoktur. Yani milyonlarca saldırıdan sadece yüzde 1 ı resmi şikayet oluyor ve sadece binde biri mahkemelik oluyor ve sadece onbinde biri medyada haber oluyor. Mesela benim ve arkadaşlarımın vakalarının hiçbiri haber olmadı. Ve aynı bir çığ gibi olay giderek büyüyor. Ve son olarak 3 doktorun aynı anda intiharı olayın vahametinin büyüklüğünü bir kez daha gözler önüne serdi. Bir-kac hafta önce üroloji uzmanının bıçaklanması, okmeydanında sekreterin bicaklanmasi vesaire olaylar sadece buz dağının görünen yüzü. Artık iş öyle bir noktaya geldi ki bizler herkese potansiyel saldırgan gözüyle bakmaya başladık, halk da "bunlara sopanın ucunu göstermeden çalışmaz " gözüyle bakmaya başladı. Ve eğer gerçekten çok acilen tedbir alınmaz ise ben bunun nereye gideceğini artık kestiremiyorum. Ve buradan IMDAT diyorum imdaaattt
23
Cevapla
postenflamatuar
Niye saygıdeğer hakim ve savcıları yoruyorlar ki. Nasıl olsa hüküm ertelemekten azat edecekler. Galiba polisler bu memlekette öldürmediği sürece istediğin kişiyi bıçaklayıp darp etme özgürlüğü olduğunu bilmiyor. yoksa niye tutuklasınlar ki.Tabii ki ilgili mağdur kişi hakim savcı dişe o ayrı. Saldırıya uğrayan arkadaşımız o bölgenin yerlisiyse bir şekilde intikamını alır, saygıdeğer hakim ve savcılarımızı yormayalım.
21
Cevapla
ismail yetenek
Sağlıkçılara saldırma fikri o kadar normalleşti ki,artık bir özenti ve moda haline geldi adeta..İnanmıyorsanız,acillere gelen hasta ve yakınlarına biraz kulak misafiri olun...
20
Cevapla
A
Ismail yetenek rumuzlu yorum yapan meslektaşa lütfen kulak verin değerli yetkililer. Çok doğru söylüyor. Ben de kaç kez kantinde ve acilde " bu doktorların anladığı dil dayak , hak ediyor bunlar dayağı " lafını duydum. Hasta hekim ilişkisi sağlıklı zeminden tamamen çıkmıştır. Artık bir müdahale için kac doktorun daha ölmesi ve yaralanması lazım??!!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir