Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonları için KPSS tercih kılavuzu yayımlandı

Sağlık Bakanlığınca, tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2019 tercih kılavuzu yayımlandı.
Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonları için KPSS tercih kılavuzu yayımlandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugün tercih kılavuzunu açıklıyoruz. 13-19 Aralık tarihleri arasında başvurularınızı yapabilirsiniz. Tüm sağlık camiasına hayırlı olmasını dilerim." dedi.

Adaylar tercih işlemlerini, KPSS-2019/7 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanarak bireysel olarak yapacak.

Tercih işlemleri, 19 Aralık 2019 saat 23.59'da sona erecek.

sağlık bakanlığı
Yorum (1)
hakan
emek 130 Bin Diplomalı Önlisans Tıbbi Sekreter mezun Var. 470 Tıbbi Sekreter alınıyor.Herkes razı oluyor.Bunca mezun ne iş yapacak.Atanan Mücadeleyi bırakacak.İş Alanları Hastaneler il sağlık sağlık müdürlükleri ve ilçe sağlık müdürlükleri geniş olmasına rağmen Mağdur olan Tıbbi Sekreterlerdir. İl ve İlçe sağlık müdürlüklerinde yazışma işlerini Diplomalı Tıbbi Sekreterler yapması lazımken Ebe hemşireler yapıyor.Hastanelerde Hemşire açığı fazla olmasına rağmen bu sesi duyun.Aile sağlığı merkezlerinde gruplamadan dolayı Asgari ücretle çalışıyor.Onun Düzenleme için bile ses gelmiyor.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir