Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığından teşvik: Aşılamada önemli rol üstlenen aile hekimlerine ek ödeme

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19'la mücadelede toplumsal bağışıklığın sağlanması hedefiyle yürütülen aşılama çalışmalarında önemli görev üstlenen aile hekimleri ile aile sağlığı elemanlarına ek ödemede bulunacak.
Kaynak: AA - Burcu Çalık Göçümlü
Sağlık Bakanlığından teşvik: Aşılamada önemli rol üstlenen aile hekimlerine ek ödeme
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Aile hekimlikleri, Türkiye'de bir yılı aşkın süredir devam eden Kovid-19 salgınıyla mücadelede hem koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerinin yürütülmesi hem de Kovid hastaları ile temaslıların izlenmesinde önemli görev üstlendi.

Son dönemdeki yoğun aşılama programıyla salgının bitirilmesi için en büyük adım atılırken, aile sağlığı merkezleri, aşının en etkin uygulayıcıları arasında yer aldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı, salgın şartlarına rağmen bütün çocukluk çağı aşılarının eksiksiz tamamlanmasını sağlayan, aynı zamanda Kovid-19 aşı programının uygulanmasına önemli katkılarda bulunan aile hekimliği birimlerini teşvik etmek için harekete geçti.

Aile hekimliği birimlerinde kayıtlı aşısız birey kalmamasını hedefleyen Bakanlık, Aşı Programı Teşviki kapsamında aile hekimlerine yapılacak ek ödemeleri karara bağladı.

Bu çerçevede 1 Temmuz'dan itibaren aşılamadaki başarıları dikkate alınarak aile hekimlerine 3 bin, aile sağlığı elemanlarına ise 1500 liraya kadar aylık ek ödeme verilecek.

sağlık bakanlığı
ek ödeme
teşvik
aile hekimleri
asm
Yorum (4)
Muzaffer Hekim
Hadi oradan! Kaç kere vereceğiz dediniz vermediniz. Halk da her seferinde verdiğinizi zannedip sağlıkçılara karşı tavır alıyor. Vermeyeceksiniz onu anladık da en azından vereceğiz verdik diye milleti kandırmayın, halkı yanıltmayın .
61
Cevapla
Doğrucu Mehmet
Bu haberin gerçekliğini ve kaynağını çok merak ettim.
31
Cevapla
Necla Ayla Yiğitoğlu
Aşıyı hemşire yapıyor .. ek ödeme hiç olmazsa eşit olmalı
8
Cevapla
ailenizin hekimi
neden verecez dediğinizi işimizi tam yapsakta sistemsel sorun diyerek eksik veriyorsunuz, neden aile hek lerine gelen tam olarak uygulanması mümkün olmayan kronik hasta takibi, taraması yüzünden ve güya gelişmiş sosyoekonomiye bağlı verdiğiniz kadar olacak kesintiyi de halka söylemiyorsunuz.üstüne sistemsel her sorun için hekime karşı dava yolunu açtınız. neden kimin ne aldığı açıklanmazken bizim gelirlerimizi milletin diline düşürüp illegal yoldan kazanıyormuşuz gibi bize düşman ediyorsunuz. kesintiyi yönetmelik yazısıyla bildirdiğiniz gibi ek ödemeyi de yazıyla bildirseniz şov yapmasanız olmaz mı???
10
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir