Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığından çalışana spor salonu indirimi

Türkiye’de 30 yaş üstü bireylerin yüzde 20’sinin fiziksel aktivite yapmaması Sağlık Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Obeziteyle mücadele kapsamında, kamu ve özel sektörde çalışanların spor tesislerine indirimli gitmesi için destek verilmesi kararlaştırıldı.
Kaynak: BUGÜN GAZETESİ - SELVİ ÇELİK
Sağlık Bakanlığından çalışana spor salonu indirimi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Sağlık Bakanlığı yeni yıl ile birlikte, ulusal ve yerel düzeyde tüm kurumların bütçelerinde obezite ile mücadeleye kaynak ayırması için düğmeye bastı. Mücadele kapsamında çalışan nüfusun özel spor tesislerinden indirimli yararlanması için destek verilecek.Ayrıca, 500’den fazla çalışanı olan işyerlerine çalışan kapasitesine uygun spor merkezi kurulması zorunlu olacak.Obeziteyle mücadele kapsamında, Türkiye genelinde il halk sağlık müdürlükleri bünyesinde eğitim ekibi oluşturulması kararlaştırıldı.

ASKER VE POLİSE EĞİTİM

Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesindeki kurum ve kuruluşlarda da hastalık ile ilgili eğitim faaliyetlerinin yapılması sağlanacak.

 
sağlık
bakanlığından
çalışana
spor
salonu
indirimi
Yorum (1)
Frankie Bellevan
ülkenin,insanlarının psikolojisi tamamen bozuk. 30 yaş üstü bireyler zaten bitmiş. gençliği,gencecik insanları da ruhen ve bedenen bitirmek için,özgürlüklerini ellerinden almak için elinizden geleni yapıyorsunuz. bu kafayla hiçkimseye,hiçbirşey yaptıramazsınız. belki zorla yaptırırsınız. çünkü tek yaptığınız; her işte zor kullanmak. o da bir yere kadar. az kaldı.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir