Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığı: Mahkeme kararına göre adım atarız

Mahmut Taşlı’nın 25 Mayıs’ta mide bulantısı” şikâyetiyle Ankara Numune Hastanesi’ne başvurup, kanser teşhisiyle 3 sağlıklı organın alındığı iddiaları üzerine Sağlık Bakanlığı açıklama yaptı.
Kaynak: HURRİYET
Sağlık Bakanlığı: Mahkeme kararına göre adım atarız
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneler Kurumu Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Halil Sincan da Hürriyet'e yaptığı açıklamada, bu tip olaylarda önceliğin mahkemede olduğunu belirterek," Zaten sanıyorum hastanın avukatları da adli süreci başlatmışlar. Mahkemenin sonucuna göre de Sağlık Bakanlığı devreye girer.

Mahkeme, böyle davalarda iki yönden karar verir; Bir- davacının mağdur olduğuna karar verip, davalı tarafı tazminata mahkum edebilir. 2- Eğer suç unsuru görürse, hapis cezasına da karar verebilir.

Mahkeme kararının bir örneği de Sağlık Bakanlığı'na gelir. Biz de gelen mahkeme kararı çerçevesinde bize düşeni yaparız. Mahkeme kararı uyarınca, idari soruşturma açarız"

Bakanlığın özellikle uzuv kaybı, iş görememezlik gibi konularda çok dikkatli inceleme yaptığını da vurgulayan Sincan, "mahkemenin böyle bir tespitinin olması halinde gereğini Sağlık Bakanlığı olarak yaparız" dedi.

sağlık
bakanlığı:
mahkeme
kararına
göre
adım
atarız
Yorum (1)
onur aksal
Jet hızıyla prof. doçent olan hocalar anlayamamısmı hayret hastanelerde kalite sıfır siyaset kol gezıyo eskıdende carpıklıklar cok fazlaydı ama suan klınık seflerının cogu akademsyenlık yapmamıs fason ünvanlı siyasi kişilerdir insan bugibi görevlere atama yaparken bu ınsanların asıstan yetıstırdıgını göz ardı etmemelı daha gecen gun bır klınık sefı hemde profesor nörolog eeg okuyamıyordu hastane personelı eskı seflere yada guvendıgı dıger uzmanlara gıdıyor hastalar neyapsın daha cok olucak bu olaylar
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir