Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığı, Kenya’ya ambulans uçak gönderdi

Sağlık Bakanlığı, Kenya'nın Başkenti Nairobi'de 31 Ekim Perşembe günü evine giren hırsızların silahlı saldırısına uğrayan Emre Soyuğurlu (25) adlı vatandaş için bu ülkeye ambulans uçak gönderdi.
Sağlık Bakanlığı, Kenya’ya ambulans uçak gönderdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Soyuğurlu’nun sağlık durumunun ilk andan itibaren yakından ve hassasiyetle takip edildiği belirtilerek, “Tedavi sürecinin başında Nairobi'ye giden baba Fevzi Soyuğurlu, oğlu Emre Soyuğurlu'nun Sağlık Bakanlığı hava ambulansıyla Türkiye'ye getirilmesini talep etmiştir. Ancak Nairobi'deki hastanede tedaviyi uygulayan doktorlar 'Hastanın hayati tehlikesinin sürdüğü' gerekçesiyle, uçak ambulans ile nakle uygunluğunun 24 saatlik takip sonrasında değerlendirilebileceğini bildirmişlerdir. İlk 24 saatlik takip ve sonrası izlemler dorultusunda hastanın kan değerleri, hastanenin son raporu ve 2 Ekim Cumartesi günü gece geç saatlerde verilen nakil izni sonrasında Bakanlığımız tarafından derhal uçuş için gerekli hazırlıklar başlatılmıştır. Uçak ambulansımız saat 13.00'te havalanmıştır. Hastamız ambulans uçağımızla Nairobai'den alınarak bundan sonraki son durumu ile ilgili karar ve gerekli tedavi süreci için, Konya Meram Üniversitesi Reanimasyon Ünitesine nakledilecektir.” denildi.

UÇAK AMBULANS HAREKET İÇİN HABER BEKLİYOR

Olayın gerçekleştiği ilk günden itibaren Soyuğurlu'nun sağlık durumunun Bakanlık tarafından büyük bir hassasiyetle takip edildiği tekrarlanarak, “Uçak ambulansımız ve ekibi Nairobi'den gelecek bilgiler doğrultusunda her an hareket etmek üzere hazır bekletilmiştir. Bakanlığımız acil sağlık hizmetleri ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında Acil Sağlık Hizmetini, tıbbi gereklilikler doğrultusunda insanımıza en hızlı ve etkin şekilde ulaştırabilmek için 7/24 görevi başındadır.” bilgisi verildi.

sağlık
bakanlığı
kenya’ya
ambulans
uçak
gönderdi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir