Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşavirinden Medimagazin okuyucularına cevap

'Hekimlerin dokunulmazlığı var, hiçbir şey yapılamaz' düşüncesi yanlış haberiyle ilgili Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşaviri Av. Erol DEMİRCİ'nin okuyucularımıza yanıtı..
Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşavirinden Medimagazin okuyucularına cevap
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Öncelikle yorumda bulunan bütün arkadaşlara teşekkürlerimi ifade  ediyorum.


Yalnız bu haberler ile ilgili bir kaç yanlışı düzeltmek arzusundayım.

1) Son anda yapılan zorunlu bir değişiklik ile Sn. Recep Aydın GÜLEÇ toplantıya iştirak edememiş olup, bahsi geçen ifadeler tarafıma (Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşaviri Erol DEMİRCİ) aittir.

2) İfadelerin tamamı bu şekilde değildir.
Takdir olunur ki, 70 dakikalık konuşmanın sadece bir kısmı üzerinde alıntı yapılmıştır ve anlam bütünlüğü yok olmuştur. Bu ifadelerin önünde ve arkasında söylenen başkaca ifadeler de mevcuttur.

3) Toplantıya iştirak eden dinleyicilerin de şahit olduğu gibi, "Allah hekimlerimizin yokluğunu göstermesin" şeklindeki ifade gibi, hekimlerimizin ne derece zor şartlarda çalıştığını ve ne kadar elzem ve vazgeçilmez olduklarını belirten ifadelerim de mevcuttur.Ancak ne yazık ki bu ifadeler (kanaatimce etkili bulunmadılar ki) medyada yer almamıştır.

4)Daha önce sağlık personeli olarak görev yapmış bir hukukçu olarak hekimler yahut da diğer sağlık personelleri hakkında önyargılı olmam  veya kendileri hakkında menfi düşünmem mümkün değildir.

5)Kasdedilen husus hiçbir zaman medyada ter aldığı şekliyle değil ise de, eğer kırılan ve incinen hekim arkadaşlarımız var ise, onlardan özür dilemeyi de bir borç bilirim ve dilerim.

6) Son tahlilde, Allah gerçekten de yokluğunuzu göstermesin.

Saygılarımla.
Av. Erol DEMİRCİ
Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşaviri

 

 'Hekimlerin dokunulmazlığı var, hiçbir şey yapılamaz' düşüncesi yanlış

sağlık
bakanlığı
hukuk
müşavirinden
medimagazin
okuyucularına
cevap
Yorum (5)
mehmet mermer
SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. BU SIRALAR ÇOK NADİR DUYDUĞUMUZ VE SAMİMİ OLDUĞUNA İNANDIĞIM POZİTİF DÜŞÜNCE VE YAKLAŞIMINIZ BENİ MUTLU ETTİ. ASLINDA HEKİMLERİN POZİTİF YAKLAŞIMLA ÇOK ÇABUK İKNA OLACAKLARINA VE SAĞLIKTAKİ İYİLEŞTİRMELERE DAHA VERİMLİ KATILACAKLARINA İNANIYORUM. TÜM MESLEK GURUPLARI İÇİN DAHİ BUNUN GEÇERLİ OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİZ. BU ARALAR ÜSTÜMÜZE ÇOK GELDİLER.
2
Cevapla
M. Kanpeli
Samimi yaklaşımınıza ben de bir hekim olarak teşekkür ederim...
0
Cevapla
a.aktaş
Samimi yaklaşımınız için teşekkür ederim. Eminim ki konuştukça birbirimizi daha iyi anlayabilir ve çözümler üretiriz. Sağlık bakanlığının doktor yaklaşımını değiştirmesi gerek.
0
Cevapla
op.dr.
sayın müşavir.eğer samimiyseniz konuşmanızın tamamı olmasa da basında geçen kısımların öncesinde ve sonrasındaki paragraflarınızı yayınlarsınız.medyayı suçlamayın.konuşmanız medyaya fırsat verecek tarzda olmuş ki sadece sizin konuşmanızdan alıntı yapılmış.medimagazin de bir yayın kuruluşudur.konuşmanızı burada yayınlayabilirsiniz.ama ben samimiyetinize inanmıyorum.
0
Cevapla
mehmetali
Hiç inandırıcı değil ama ilginç...Türkiye böyle şeylere pek alışık değil...:)
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir