Medimagazin logo

Sağlık Bakanı olsam...

Ne yasaymış ama adı var kendisi yok bir türlü ortalıkta. Yarın çıksaya bu tam gün. Artık bu hocanın özel hastası olayı bitse artık, her hastaya aynı özen gösterilse. Stajyere, intörne, asistana eğitim başlasa, buradan herkese söylüyorum, tıp fakültelerinden çıkan doktorlara yeterlilik sınavı yapalım bakalım kaç üniversite doktor mezun ediyor
Sağlık Bakanı olsam...
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Ne yasaymış ama adı var kendisi yok bir türlü ortalıkta. Yarın çıksaya bu tam gün. Artık bu hocanın özel hastası olayı bitse artık, her hastaya aynı özen gösterilse. Stajyere, intörne, asistana eğitim başlasa, buradan herkese söylüyorum, tıp fakültelerinden çıkan doktorlara yeterlilik sınavı yapalım bakalım kaç üniversite doktor mezun ediyor.

Üniversitelerde eğitim verilmiyor, hocaların %90 ı kendi geçim dertlerinde o zaman ne diye üniversitedeler, ben burada eğitim alamayacaksam nerede alacağım, üniversiteler sağlık bakanlığınca değerlendirilmiyor mu? Eğer öyle ise neden? Sağlık bakanlığından birileri geldi de bize sordu mu asistan kardeşim burada neler oluyor sen ne öğrendin, seni eğiten kim? İşleyişle ilgili fikirlerin var mı senin?

Ben Sağlık Bakanı olsam hemen yarın çıkar gezerdim şu üniversite hastanelerini, 6 ay sonraya verilen radyolojik tetkik randevularını, servislerin personel yetersizliğini, yoğun bakımların monitör eksikliklerini, vizitlerde eğitim mi veriliyor yoksa hakaretin mi ağır basıyor sorardım, görmek isterdim bir meslektaşımın yanına oturup sen de en düşük memur seviyesinden maaşını alıyorsun 11 yıldır üniversitedesin hala eğitim görüyorsun ama ülkenin şartları böyle ama ne yapılsa daha iyi olur diye sorardım.

Ülkemdeki insanlar parası olduğu, hocanın özel hastası olduğu için değil, o yatakta yatıpta bize ihtiyacı olduğu için ilgi görmesini isterdim. İnsanlara daha iyi hizmet vermek için elimdeki imkanları nasıl daha iyi kullanacağımı o kurumdaki personele, hemşireye, doktora, sekretere sorardım ...

Bizim fikirlerimiz var gelin ve bizlerle konuşun, biz genç doktorlarız...

TEŞEKKÜRLER
sağlık
bakanı
olsam...
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir