Medimagazin logo

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: Şiddete sıfır tolerans konusunda gerekeni yapacağız

Sağlık Bakan Müezzinoğlu, "Tüm vatandaşlarımıza özellikle vurgulamak istediğim nokta şudur, hekime, sağlık çalışanına, 'gık' bile demeyin. Yüksek sesle veya tehdit eden cümlelerle konuşmak, onlara el kaldırmak, bu milletin değerleriyle örtüşmez" dedi.
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: Şiddete sıfır tolerans konusunda gerekeni yapacağız
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Van'a gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Rescate Otel'de ülke genelindeki il sağlık müdürlerinin de katılımıyla düzenlenen "Tıp Bayramı" etkinliğinde bir konuşma yaptı. 

"İlk nefesini aldığında, son nefesini verdiğinde vatandaşımızın yanındayız"

Geleceğe umutla bakabilmenin en önemli harçlarından birinin de hekimlik mesleğini yapanlar olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Biz, insanımızın, milletimizin her anında yanındayız. İlk nefesini aldığında, son nefesini verdiğinde de vatandaşlarımızın yanındayız. Eşinin, evladının yanında olmadığı zamanlarda, biz insanlarımızın yanındayız. İnsanlarımıza sağlıklı yaşamanın vesilesi olmanın gururunu yaşıyoruz. Dünyaya örnek olacak hekimlik hizmetlerini verdik. Milletimizin karşısında başımız dik, insanlığın karşısında onurlu ve gururluyuz."

"Şiddete sıfır tolerans konusunda gerekeni yapacağız"

Sağlık çalışanlarının esas tatmininin maddi değil manevi olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Bu üzüntümüzün çözümlerini üretmek asla vatandaşımızın hizmet alımını engelleyerek değil, hasılı hizmetin en iyisini, en güçlüsünü vermek, diğer taraftan da yanlış yapana karşı eğitici ve caydırıcı tedbirlerin alınması için sağlıkta şiddete sıfır tolerans konusunda gerekenleri yapacağız. Tüm vatandaşlarımıza özellikle vurgulamak istediğim nokta şudur, en acil durumunda, en çok sevdiğini, evladını, kendini, eşini teslim ettiğin hekime, sağlık çalışana, 'gık' bile demeyin. Yüksek sesle veya tehdit eden cümlelerle konuşmak, onlara el kaldırmak, bu milletin değerleriyle örtüşmez."

siddete sifir tolerans
saglik bakani
mehmet muezzinoglu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir