Medimagazin logo

Sağlık Bakanı Koca: İzmir'deki olayı lanetliyorum

Bakan Koca, "Buradan bu olayı lanetliyorum. Olayın ilk anından itibaren yakın takipçisi oldum. Hem İçişleri Bakanımız hem de Adalet Bakanımız ile koordineli bir şekilde olayın bizzat takipçisi olarak erken dönemde yakalanması için her türlü gayret sarf edildi. Bundan sonraki süreçte de bu olayın özellikle bizzat yakından takipçisi olacağımın altını özellikle çizmek istiyorum" ifadelerini kullandı
Kaynak: İHA
Sağlık Bakanı Koca: İzmir'deki olayı lanetliyorum
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Somali'de gerçekleştirilen bombalı terör saldırısında ağır yaralanan ve tedavisi yapılmak üzere Ankara'ya getirilen ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan tıp fakültesi son sınıf öğrencisi Amina Osman Kheyre için Ankara'da düzenlenen cenaze törenine katıldı. Burada İzmir'deki cinayetler hakkında açıklamada bulundu.

"Bu olayı lanetliyorum"

Koca, İzmir Torbalı’da İlçe Sağlık Müdürü Fuat Mehmet Park ile bir doktorun eşi Hatice Gülcemal’in öldürülmesi olayına tepki göstererek, "Dün bir gaspçı ve cani tarafından katledilen Torbalı İlçe Müdürü arkadaşımız Fuat Mehmet Park'ın cenazesi bugün İzmir'de defnediliyor. Bir bakan yardımcısı arkadaşımızı cenazeye katılımı ve olayın yakın takibi için İzmir'e gönderdik. Bunun dışında yine doktor arkadaşımızın eşi Hatice Gülcemal, yine gaspçı ve cani tarafından katledildi. Onun da cenazesi Sivas'ta defnediliyor.

Buradan bu olayı lanetliyorum. Olayın ilk anından itibaren yakın takipçisi oldum. Hem İçişleri Bakanımız hem de Adalet Bakanımız ile koordineli bir şekilde olayın bizzat takipçisi olarak erken dönemde yakalanması için her türlü gayret sarf edildi. Bundan sonraki süreçte de bu olayın özellikle bizzat yakından takipçisi olacağımın altını özellikle çizmek istiyorum. Türkiye'nin ve sağlık çalışanlarımızın başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

izmir cinayetleri
somali
umke
saglik bakani
fahrettin koca
Yorum (1)
ali v.
Geçenlerde Güngören adsm ye diş ağrısı için gittim.Doktor bana dişlerime hiç bakmadığımı bu sebeple tedaviyi yapmadı.Diş çürüklerini lanetlediğini söyledi..şimdi yukarıdaki başlığı okuyunca nasıl bir sağlık camiamız var ??dedim kendi kendime.resmen komik bir ülkede yaşıyoruz.
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir