Medimagazin logo

Sağlık Bakanı: 86 kişi hayatını kaybetti 186 kişi ise yaralandı

Ankara'da meydana gelen patlamada 86 kişi hayatını kaybetti 186 kişi ise yaralandı.
Sağlık Bakanı: 86 kişi hayatını kaybetti 186 kişi ise yaralandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "(Ankara'daki patlama) 5 bin ünitenin üzerinde kan hastanelerimizde hazır. İhtiyaç olduğu andan itibaren ilave 3 bin üniteyi de yedek olarak hazırladık."

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "(Ankara'daki patlama) Ayaktan gelenler dışında şu anda hastanede 186 hastamız tedavi görüyor, 28'i yoğun bakımda, 18'i ameliyathanede tedavi ortamında"

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "(Ankara'daki patlama) Olay yerinde kaybettiğimiz vaka sayısı 62. Ağır yaralı olarak gelip de kaybettiğimiz vaka sayısı 24."

 

İçişleri Bakanı Selami Altınok, Adalet Bakanı Kenan İpek ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, patlamanın ardından basın açıklaması düzenledi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 86 kişinin hayatını kaybettiğini, 28’i ağır 186 kişinin de yaralandığını açıkladı.

 

İçişleri Bakanı Selami Altınok:

Bu terör eylemi milletimize ve Türk demokrasisine yapılan bir eylemdir. Ölenlere rahmet diliyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Gerek olayın olduğu yerde gerekse Sıhhiye’de gerekli önlemler alınmıştı. Maalesef acımız büyük. Sayın Başbakanımız da gerekli açıklamaları yapacaktır. Çalışmalar devam ediyor.

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu:

İnsanlarımız katlederek öldüren hain bir saldırıyla karşı karşıya kaldık. Haince ve profesyonelce bir saldırıda bulunuldu. Sağlık Bakanlığı olarak saat 11’de olay yerinde 21 ambulansımız olay yerine ulaşmıştır. Barış mitingi olduğu için olay yerinde 4 ambulansımız mevcuttu ve gereken müdahaleyi yapmıştır. Hastanelerimize yoğun bir şekilde ekipler hızla gelmiştir.

sağlık
bakanı:
86
kişi
hayatını
kaybetti
186
kişi
ise
yaralandı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir