Medimagazin logo

Sağlık Bakanı 10 Kasım için Selanik'e gitti

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ‘10 Kasım Atatürk'ü Anma ve Barış Treni’ ile Ispartakule istasyonundan Yunanistan'ın Selanik şehrine hareket etti. Müezzinoğlu’na eşi ve minik torunu da eşlik etti.
 Sağlık Bakanı 10 Kasım için Selanik'e gitti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Trenin hareketinden önce Ispartakule tren istasyonunda tören gerçekleştirildi. Törene; Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Müezzinoğlu’nun eşi Faize Müezzinoğlu, AK Parti Milletvekili Mustafa Kabakçı, AK Parti Milletvekili Türkan Dağoğlu, CHP Milletvekili Kemal Değirmendereli, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Bakan Müezzinoğlu, Atatürk’ün doğduğu evde ölümünün 75. yıl dönümü dolayısıyla hep birlikte ziyaret gerçekleştireceklerini söyledi. Müezzinoğlu, “Yarın 9'u 5 geçe onu ve onun bu millete kazandırdığı bütün kazanımları birlikte anacağız. Geleceğe ait gösterdiği hedefleri birlikte yeniden değerlendireceğiz. Büyük liderin arkasında bıraktığı güzel bir miras Türkiye Cumhuriyeti inşallah ilelebet yaşayacak. Genç cumhuriyetimiz bize onun mirasıdır ve ilelebet yaşatmak boynumuzun borcudur.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, trene binen bakan Müezzinoğlu, eşi ve minik torunu basın mensuplarına el salladı.

sağlık
bakanı
10
kasım
için
selanik'e
gitti
Yorum (1)
Dr S İsmail Cihan
Önceki Sayın Bakan Erzurum-Van koridorundan ödün vermezdi. Şimdiki Sayın Bakan ise,Trakyanın batısından içeri girmez oldu. Noldu Anadolum noldu. 5 Aydır randevu talebine cevabı bir 5 yıl daha bekleriz anlaşılan...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir