Medimagazin logo

Sağlık Bakan Yardımcısı belli oldu

Sağlık Bakanı yardımcısı eski milletvekili Ahmet Baha Öğütken oldu
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Sağlık Bakan Yardımcısı belli oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bir çok Bakanlığın bakan yardımcısı Resm Gazete'de yayımlandı. Sağlık Bakanı yardımcısı eski milletvekili Ahmet Baha Öğütken olmasına rağmen henüz Kararnamesi yayımlanmadı. Öğütken, Sağlık Bakanlığı merkez binasında çalışmalarına başlarken, kararnamenin bir kaç gün içinde yayımlanması bekleniyor.

 

Kendi dilinden biyoğrafisi:

Şebinkarahisar’lı bir baba ve Rumeli göçmeni bir annenin oğlu olarak 1 Kasım 1961’de İstanbul, Fatih’te doğdum. O yüzden hem Şebinkarahisar’lı, hem Rumeli’li hem de Fatih’liyim. İlkokul, ortaokul ve liseyi Tarhan Koleji’nde okuduktan sonra; İngiltere’nin Oxford şehrinde akademik eğitim aldım. Ardından Türkiye’ye dönerek, kutsal ve şerefli vatani görevimi yerine getirdim. 1986’dan bu yana Fatih’te Mali Müşavirlik mesleğini Uluslararası Mali Denetim firmasında icra etmekteyim.

Mesleki araştırmalarım, katıldığım uluslararası kongre ve konferanslar neticesinde elde ettiğim bilgi ve birikimimle finans, muhasebe, işletme ve ekonomi alanlarında ülkemizin yükselen çizgisini, globalleşme adına daha da yukarılara çıkaracağıma inancım sonsuz. Sn. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühleri ile kuruculuğunu yaptığım, AK Parti Fatih İlçe Başkanlığı’nda 2002 yılında başlayan aktif siyaset hayatım, teşkilat mensuplarının beni 3 kongre üst üste ilçe başkanı olarak seçmesi sonucu, 9 yıl sürdü. Bu yüzden Fatih ilçemizin benim hem sosyal hem de siyasi hayatımda önemi ve yeri çok büyüktür. Bu görevimden 24.Dönem Milletvekili adaylığı için ayrıldım.

Günümüze kadar; Yeni Dünya Vakfı, Şebinkarahisar Vakfı, Rumeli Vakfı, Alzheimer Vakfı, Meslekte Birlik Grubu, İstanbul Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası, Kızılay Derneği Fatih Şubesi, Boğazları ve Eserlerini Yaşatma Derneği gibi pek çok dernekte çeşitli görevler aldım. Meclis içerisinde ise Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliği, Ekvator Dostluk Grubu Başkanlık ve Arjantin Dostluk Grubu 2. Başkanlık görevlerinde bulundum. İlçe başkanlığım süresince, Sn. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği hedefler doğrultusunda ve teşkilatın birlik beraberliğiyle, ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın, hayat kalitelerini yükseltmek için çalıştım ve bu sürecin sonunda başarılı bir tablo çıkardığına yürekten inanıyorum. Değerli hemşerilerimin beni her zaman onurlandıran yorumları bu doğrultuda olmuştur.

Ayrıca evli ve 3 çocuk babasıyım.

sağlık bakan yardımcısı
ahmet baha öğütken
yeni sağlık bakan yardımcısı
saglik bakani yardimcisi kim
Yorum (9)
Ali
Doktor olmayani sağlık bakanlığı yardımcılığına getiriyorlar. Hem de mali musavir. Bu iste bir terslik var
5
Cevapla
hüdhüdkuşu
Bu ülkede sağlık özelleştiriliyor. Farkında değilsiniz, tabi ki mali müşavir olacak yardımcı.
1
Cevapla
amele sağlıkçı
sağlık bakanı doktor da ne olmuş....bence sağlık bakanının bilgisayar mühendisi olması gerekir...sağlık sistemi bilgisayar üzerine kurulu..sağlık bakan yardımcısı da makine mühendisi olmalı..çünkü bu sistem de hastalara makine formatında bakılıyor...
3
Cevapla
mehmet ince
biyografi yazmamış sanki kitap yazmış ne süslü bir özgeçmiş,bakanlıkta herhalde muhasebeci olduğu için gelir giderhesabı yapacak m.vekili olamadı 10-15 bin arası maaş ohh ne ala
0
Cevapla
dr
Doktor olmayan birisinin olduğuna sevindim.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir