Medimagazin logo

'Sadece 11 yoğun bakım yatağımız var'

Gazze'de İsrail'in saldırılarında yaralanan Filistinlilerin tıbbi malzeme eksikliği nedeniyle hastanlerde hayatlarını kaybetme riski bulunuyor.
'Sadece 11 yoğun bakım yatağımız var'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Gazze'deki Şifa Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi doktorlarından Ata el-Mezini, İsrail saldırıları nedeniyle ölü ve yaralı sayısının her geçen gün arttığı Gazze'de tıbbi malzeme konusunda eksiklik yaşadıklarını dile getirdi.

Mezini, Kalp Damar Cerrahisi bölümünü, cihazların farklılığına rağmen yoğun bakıma alternatif olarak kullanmayı denediklerini söyleyen Mezini, "Sadece 11 yatağımız var. İsrail saldırılarında yaralı kurtulanlar, yoğun bakım için gerekli cihazların bulunmaması ve tıbbi malzeme eksikliği nedeniyle hastanede ölebilir" ifadelerini kullandı.

Mezini, yoğun bakım ünitesi dolu olan hastaneye 3 gün önce gece 50'den fazla yaralı getirildiğini, bunlardan 12'sinin yoğun bakım birimine yatması gereken hastalar olduğunu belirtti.

Ameliyat ve yoğun bakımda kullanılan ilaçların depolarda da tükendiğini ifade eden Mezini, savaşın devam etmesi durumunda Yoğun Bakım Ünitesi'nin tüm hastaları karşılamasının mümkün olmadığına dikkati çekti.

'sadece
11
yoğun
bakım
yatağımız
var'
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir