Medimagazin logo

Risk grubundaki tüm çalışanları ilgilendiren haber! 'Kovid-19 İdari İzin Tanısı' raporuyla izinli sayılacaklar

Kovid-19 risk grubunda olup e-Nabız sisteminden rapor alamayan kronik hastalığa sahip vatandaşlar, Sağlık Bakanlığının yeni kararıyla Aile Hekimliğinden alınacak "Kovid-19 İdari İzin tanısı" raporuyla izinli sayılabilecek.
Kaynak: AA
Risk grubundaki tüm çalışanları ilgilendiren haber! 'Kovid-19 İdari İzin Tanısı' raporuyla izinli sayılacaklar
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kovid-19 risk grubunda olup e-Nabız sisteminden rapor alamayan kronik hastalığa sahip vatandaşlar, Sağlık Bakanlığının yeni kararıyla Aile Hekimliğinden alınacak "Kovid-19 İdari İzin Tanısı" raporuyla izinli sayılabilecek.

Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) yapılan yazılı açıklamaya göre, e-Nabız sisteminden "Kovid-19 kronik risk durumu" raporu alamayan bir vatandaş, işe giderek hayatını tehlikeye attığı gerekçesiyle kuruma başvuruda bulundu.

KDK, bu talebi çözmek için ilgili idareler nezdinde girişimde bulundu.

Bu kapsamda, e-Nabız sisteminden rapor alamayan kronik hastalığa sahip vatandaşların Sağlık Bakanlığının yeni kararıyla Aile Hekimliğinden alacakları "Kovid-19 İdari İzin Tanısı" raporuyla izinli sayılabilmesinin önü açıldı.

kovid-19
kovid-19 idari izin tanisi
kovid-19 risk grubu
Yorum (2)
Havva ulu
Sistemde "Kovid-19 kronik risk durumu" diye bir tanı yokken ve daha önce 6 Haziran tarihli Sağlık Bakanlığının bu konuda genelgesi varken böyle bir haber yayınlanmasını doğru bulmuyorum.
6
Cevapla
bozeren
"idari izin"i kendi idaresi versin. gitsin kendi amirinden alsın. başkalarının hendi sorumluluğunu da tıbba yüklemeyin. idari amirler de bira medeni cesaret sahibi olsun.
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir