Medimagazin logo

Pursaklar Devlet Hastanesi yakında hizmete girecek

Pursaklar ilçesinde, inşaatı tamamlanan Pursaklar Devlet Hastanesinin hizmete alınmasında sona yaklaşıldı.
Pursaklar Devlet Hastanesi yakında hizmete girecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Pursaklar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, ilçenin en büyük ihtiyacı olan 150 yataklı Devlet Hastanesi inşaatının yaz kış demeden büyük gayretlerle tamamlandığı aktarıldı.

İnşaatı tamamlanan hastaneye, Türk Bayrağı asılıp tabelalarının yerleştirildiği anlatılan açıklamada, hastane binasına tıbbi cihazlar yerleştirilmesine de başlandığı anlatıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, "Hemşehrilerimizin büyük bir heyecan ile beklediği hastanemiz inşallah kısa bir sürede hizmete girecektir. Tıbbi cihazlar yerleştiriliyor, hastane birimleri oluşturuldu. Devlet Hastanemiz ilçemiz için hayırlı olsun. Buradan faydalanacak tüm hemşerilerim için de şifa kapısı olur inşallah." ifadelerini kullandı.

Hastanedeki bazı çalışmaların halen sürdüğünü ifade eden Çetin, şu bilgileri paylaştı:

"İşçiler yaz kış demeden büyük bir özveri ile çalıştı. Hastanemizin dış cephe kaplamaları bitti. İçeride tıbbi cihazlar yerleştirilmeye başlandı, ameliyathanelerin kapıları takıldı, asansörler yerleştirildi, bahçe duvarları yapıldı. Türk Bayrağımız ve hastane tabelası asıldı. İnce işçilik kısmı devam ediyor. Belediye olarak peyzaj çalışmalarını büyük ölçüde tamamladık."

Hastanede, kulak burun boğaz, dahiliye, ortopedi, diyetisyen, kadın doğum, göz, genel cerrahi, cildiye, göğüs hastalıkları, nöroloji, kardiyoloji, psikiyatrı bölümleri, 7 ameliyathane, 1 sezeryanhane, mescit, mutfak, yemekhane, çamaşırhane, laboratuvarlar ve röntgen odaları yer alacak.

Modern bloklardan oluşan hastanede ayrıca çocuklar için de bir kreş yer alacak.

pursaklar devlet hastanesi
Yorum (3)
Sezar
Sezeryanhane ne?
13
Cevapla
Yıldız ünal
Bu hastane bitmez gibi yakınında oturuyorum seçimden önce Yok seçimden sonra yani pursaklarda bi polikilinik var rezalet gidiyorsun sabah öğlen yada akşama kadar bekliyorsun çok geç kalınmış hastane yapılmazmı bu Milet nereye gidicek acil durumda her yere açmışlar özel hastane paramı var milete bari iyi doktorlar alırlar diye umud ediyorum
6
Cevapla
cemile bulbul
iki yıldır takip ediyorum hastanenizi hatta gelip bakıyorum cok güzel cok beğeniyorum 17 yıl tecrübelerime dayanarak hastanenizde görev yapmayı cok istiyorum.17 yıl hemen hemen her bölümde calitım bilgi işlem servis danışma kan alma maglum işszim bizede bir umut olur bu hastane iş kapısı açılır benim gibi bir cok kişiye hayırlısıyla biterse müracat etmeyi cok istiyorum inşallah
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir