Medimagazin logo

Prof. Dr. Haberal'a 'seçkin cerrah' ödülü

Amerikan Cerrahlar Birliği’nin bu yılki onursal üyeliğine Ergenekon tutuklusu Prof. Dr. Mehmet Haberal layık görüldü. Birlik, Haberal’ı tanıtırken, “Meşhur bir cerrah ve hayırsever” ifadelerini kullandı.
Kaynak: HÜRRİYET
Prof. Dr. Haberal'a 'seçkin cerrah' ödülü
Abone Ol:
Medimagazin google abone olAmerikan Cerrahlar Birliği onursal üyeliği bu yıl Türkiye, Fransa, İngiltere, Brezilya, Hindistan ve Çin’den altı seçkin cerraha verilecek.

Türkiye’den Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın layık görüldüğü üyeliğe, 1913 yılından itibaren, bu sene seçilen 6 cerrah dahil, dünya genelinde toplam 424 cerrah layık görüldü.

Washington Kongre Merkezi Balo Salonu AB’de yapılacak ödül töreninde Amerikan Cerrahlar Birliği onursal üyeliği Türkiye, Fransa, İngiltere, Brezilya, Hindistan ve Çin’den altı "seçkin cerraha" verilecek. Onursal Üyeliğin takdim edilmesi ise, dünyanın en büyük uluslararası toplantıları arasında gösterilen Amerikan Cerrahlar Birliği’nin Klinik Kongresi, en çok ilgi çeken olaylar arasında yer alıyor.

BU YIL 6 ÜLKEDEN CERRAHA ÖDÜL VERİLİYOR
Prof. Dr. Haberal’ın yanı sıra, onursal üyelik alacak kişiler arasında Fransa’dan Prof. Dr. Bernard Launois, İngiltere’den Prof. Dr. Ralph John Nicholls, Hindistan’dan Prof. Dr. Tehemton E. Udwadia, Brezilya’dan Dr. Dario Birolini, Çin’den Prof. Dr. William I. Wei yer alıyor.

Ödül töreni, Pazar günü saat 18.00’de Washington Kongre Merkezi Balo Salonu AB’de yapılacak.

mehmet haberal
ödül
cerrah
Yorum (1)
Halil KARAARSLAN
DEĞERLERİMİZin değerini takdir edenleri kutluyorum. Bir de biz bilsek ...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir