Medimagazin logo

Pandemide de devam etti: Haziran ayında yaşanan 16 şiddet olayında 27 sağlık çalışanı mağdur oldu

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen, haziran ayında yaşanan ve kamuoyuna yansıyan sağlıkta şiddet olaylarını rapor haline getirdi.
Pandemide de devam etti: Haziran ayında yaşanan 16 şiddet olayında 27 sağlık çalışanı mağdur oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Raporda, sağlıkta şiddetin, maruz kalan sağlık çalışanını doğrudan etkilediği gibi tüm vatandaşlara sunulan hizmet kalitesini de olumsuz etkilediği belirtildi.

Sağlıkta şiddetin, "kınanmayı, üzerine gitmeyi ve yapanın yanına bırakmamayı" gerektirdiği vurgulanan raporda, bunlar yeterince yapılmadığı için sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin kapanmayan bir yara olarak varlığını sürdürdüğü ifade edildi.

Raporda, haziran ayında yaşanan 16 şiddet olayında 27 sağlık çalışanının mağdur olduğu bildirildi.

Şiddet uygulayanların 11'nin bizzat hastalar, 7'sinin hasta yakını olduğu belirtilen raporda, saldırganların 4'ünün ifadesi alınmadan serbest bırakıldığı, 5'inin ifade işlemleri sonrası serbest bırakıldığı, bir saldırgana kamu çalışanı olduğu için görevden el çektirildiği, 9 failin tutuklandığı kaydedildi.

Raporda, "Susmak, sessiz kalmak, görmezden gelmek, önemsememek, bir anlamda şiddeti onaylamak anlamı taşıyacaktır ki bu durum geleceğimiz açısından çok daha büyük sorun demektir. Sağlık-Sen olarak, sağlıkta şiddetle mücadelenin, yasal ve kurumsal mekanizmalardan önce, ahlaki ve vicdani zeminlerde kendine yer bulması gerektiği inancındayız. Sağlık çalışanının her şeyden önce insan olduğunu, can taşıdıklarını, onur ve izzet sahibi olduklarının asla ve kata unutulmaması gerektiğini her fırsatta tekrarlıyoruz." değerlendirmesi yapıldı.

saglikta siddeti
sağlıkta şiddet raporu
sağlık sen
Yorum (4)
serdar
Ben artık uğraşmıyorum çünkü mesleği bıraktım tavsiye ederim herkese. Akrabamla is kurdum. Arkadaşlar uç kuruşa milletin hayatıyla ilgileniyorsunuz farkındamısınız?
28
Cevapla
sağlıkta
sağlıkta şiddet yasası yetersiz kaldı. Bazı (!) vatandaşların kayıtsızlığı, egoistliği, kural tanımazlığına rağmen Sağlıkçıların canları pahasına özveriyle çalıştıkları bu dönemde........ Sağlıkta şiddet yeni bir yasayla bitirilmezse yazıklar olsun..... Bu haltı yiyen üç beş psikopat.Tüm halk değil. Bu psikopatları analarından doğduğuna pişman etmek lazım. Etkisi hemen görülür. Aradaki tipler de kendilerine bi çeki düzen verir. Sağlıkçı bi huzur bulur , eee bulsun artık, yetti küfür hakaret, tehdit, sopa, cinayet.
18
Cevapla
eski
sağlıkta şiddet çığrından çıktı.mahkemelerde perişan durumdayız.hakim ve savcıların elinde oyuncak olduk.
15
Cevapla
Diş
5.800 TL kazanmak için günde 30 kişinin ağız kokusu çekilmez.. Polisten çoğu öğretmenden daha az maaş alıyoruz..
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir