Medimagazin logo

‘Özel sağlık sigortaları lüks değil ihtiyaç’

Temel sağlık koşullarını garanti altına alan sosyal sigortaların özel sağlık sigortaları ile desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken Allianz yetkilileri, sigorta şirketlerinin her bütçeye uygun sağlık sigortası ürünleriyle sigortalıları güvence altına aldığı ifade etti
Kaynak: MİLLİYET
‘Özel sağlık sigortaları lüks değil ihtiyaç’
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Allianz Türkiye’den yapılan açıklamada, kişilerin temel sağlık koşullarını garanti altına alan sosyal sigortaların özel sağlık sigortaları ile desteklenmesi gerektiğine dikkat çekildi. Özel sağlık sigortalarının, bireyleri beklenmeyen sağlık harcamalarına karşı güvence altına aldığını, ayrıca sigortalılara, diledikleri doktoru ve sağlık kurumunu seçme özgürlüğü sunduğunu ifade eden Allianz,  açıklamasında şu ifadeler yer aldı:


“Sosyal Güvenlik Şemsiyesi altında toplumun büyük kesimi kamu sağlık hizmetlerine erişmekle birlikte, nüfus yoğunluğunun dengeli bir dağılım göstermediği düşünüldüğünde, büyük illerde düzenli ve belirli bir seviyenin üzerinde gelir elde eden bireyler ve bu bireylerin aile fertleri için alternatif hizmet talepleri ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle özel sağlık sigortası önemli bir destek ve güvence sunmaktadır.”

Vergi avantajları var
Uzun süredir konuşulan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili de açıklamalarda bulunan Allianz, “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bir lüks değil ihtiyaçtır. Sosyal sigortanın ana ilkesi, kişilerin temel sağlık koşullarını garanti etmesidir. Azami koşulların ise tamamlayıcı sağlık sigortası yoluyla karşılanması gerekir. Sağlık hizmetlerinin finansmanında -finansman vergi ya da primle sağlansa bile- hiçbir sistem tüm sağlık risklerini karşılayamaz.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, ödenebilir primler karşılığında finansal riskin özel sigorta havuzlarında paylaşılmasına olanak veriyor. Böylece, sağlık hizmetini kullananların bu hizmete kesintisiz erişimi sürdürülüyor. Sağlık Bakanlığı, SGK ve Hazine Müsteşarlığının gündeminde olan tamamlayıcı sağlık sigortası uygulaması,  primde sağlanacak vergi avantajı ile birlikte hazırlanacak yönetmelikle hayata geçirilebilir” dedi.

 

Her bütçeye uygun sağlık sigortası
Sigorta şirketlerinin tüketici ihtiyaçlarına yönelik olarak kişiselleştirilebilen geniş teminatlı ürünler oluşturduğunu ifade eden Allianz, bununla birlikte farklı bütçelere uygun ürünlerle herkesi özel sağlık sigortalarıyla tanıştırmayı hedeflediklerini belirtti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:


“Allianz olarak müşterilerimizin A’dan Z’ye tüm ihtiyaçları için ürünler geliştirmeyi sürdürüyoruz. Örneğin geçtiğimiz yıl herkesin sağlık sigortası sahibi olması amacıyla özel bir çalışma yaparak Dinamik Sağlık Sigortası ürünümüzü piyasaya sunduk. Dinamik Sağlık Sigortası, geniş teminatlı ve en uygun fiyatlı sağlık sigortası olma özelliği taşıyor. Yıllık 162 liradan başlayan avantajlı fiyatlarla sunduğumuz Dinamik Sağlık Sigortası, komple bir sağlık paketi. Pakette limitsiz doğum, sınırsız ve yüz 100 ödemeli yatarak tedavi teminatları bulunuyor. Üstelik Dinamik Sağlık Sigortası 6-17 yaş arası çocuklar için tek başlarına sigortalanabilme imkanı tanıyor.”

‘özel
sağlık
sigortaları
lüks
değil
ihtiyaç’
Yorum (4)
Dr. Jane Doe
Anamın, babamın,benim ve akrabalarımdan kimsenin özel sağlık sigortası yok. Bu oyuna kanmayın. Özel sizleri mahveder ey halkım. Bakın 10 yıl , çok değil 10 yıl sonra devlet hastanesi kalmayacak, SGK kalmayacak. Amerika'daki gibi hem özellere binlerce lira para vereceksiniz, hem de beyin kanseri olduğunuz zaman , fazla para gidecek diye sizi ameliyat ettirmeden ölüme terkedecek özeller. MICHAEL MOOORE adını duymadıysanız şimdi öğrenin. hemen gidin bir belgeselinin DVD'sini alıp izleyin, izlettirin. 11 Eylül gazisi itfaiyecilerin bile nasıl ağlayarak KÜBA'ya giderek tedavi olduklarını , nasıl beyin tümörü, kolon kanseri vs. hastaların sigortacılar tarafından kandırılıp ölüme terkedildiğini, sigortalarda çalışan sağlık personelinin nasıl ahlaksızlık yapmaya teşvik edildiğini görün. 25 yaşında gayet sağlıklı ama sadece şişman olan genç bir kadın çalışanımıza o meşhur sigortanın ''sen şişkosun'' diyerek sağlık sigortası yapmayı reddettiğini gördüm ben. SAĞLIK ÖZEL OLMAZ. SAĞLIK DEVLETİN İŞİDİR. BU OYUNA GELMEYİN. YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR.
0
Cevapla
murat
bu arada bayan doe nun sozunu ettigi moore belgeselinin adi 'SİCKO 'kendilerini *doe+moore* saygiyla selamliyorum..
0
Cevapla
dr
Özel sigortalar şu anda sadece genç, arada nezle grip olan ve bir de doğum yapan hastalara bakmak istiyorlar. Eğer bir kere TA 140 ölçülürse hemen HT var deyip, kardiyovasküler sistem dahil herşeyi teminat dışı bırakıyorlar.
0
Cevapla
Mümin Boz
Bir uygulama örneği vereyim HERKES anlasın. Özel sağlık sigortası için müracaat ettim. Formu doldurdum, hipertansiyonum var, ilerleyen satırlarda mevcut hastalıkları ve tedavilerini sigorta kapsamına almadığını bildiriyor. (Bunun tedavisini bildiğim? gibi karşılayacağım!!!) ve yanlış beyan verme durumunda sağlımla ilgili araştırma izni vermemi istiyor. Güzel sigorta olacak risler için teminattir. Ancak insan bir mal değildir ve hastalıklarıyla yaşamaktadır. Sğlığı sigorta ediyorlarsa hastalık giderlerini kim karşılayacak. Ya da hastalık ortaya çıktığında bir sonraki sözleşmeyi kim nasıl garanti edecek. Benim bu işten anladığım sigorta gerekli, Sigortacıların menfaatine tabii.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir