Medimagazin logo

Otobüs terminalinde aşı isimlerini bağıran sağlık görevlisi hakkında soruşturma

Kütahya'da otobüs terminalinde bağırarak müşteri toplayan firma görevlileri gibi mobil aşı biriminde görevli sağlık personeli de standın başında "Sinovac ve Biontech" diye bağırdı. Bu anlar cep telefonuyla kaydedilerek sosyal medyada paylaşılınca, İl Sağlık Müdürlüğü idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.
Kaynak: DHA - Oğuzhan KILIÇ
Otobüs terminalinde aşı isimlerini bağıran sağlık görevlisi hakkında soruşturma
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Türkiye’de Eskişehir ve Ağrı’dan sonra en yüksek vaka sayısına sahip olan Kütahya’da, İl Sağlık Müdürlüğü şehirlerarası otobüs terminaline mobil aşı birimi kurdu. Otogarın içinde kurulan stantta görevli sağlık personeli, ‘İstanbul ve Adana’ diye bağırarak müşteri toplayan yakınlarındaki firma görevlileri gibi "Sinovac ve Biontech" diye bağırdı. Stant önündeki bu anlar ise bir kişi tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Kısa bir süre sonra görüntüler sosyal medyaya yüklendi.

Soruşturma başlatıldı

Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü, mobil aşı biriminde görevli sağlık personeli hakkında idari soruşturma başlatıldığını açıkladı. Personelin aşı isimlerini söyleyerek bağırmasının ‘maksadını aşan ve yanlış algı’ yarattığı belirtilen yazılı açıklamada, “Kütahya otobüs terminali aşı uygulama merkezindeki görevli sağlık personelinin, bulundukları ortamda otobüs firması görevlilerinin söylemlerinden esinlenerek yaptıkları şakalaşmanın cep telefonu ile çekilerek çeşitli sosyal medya hesaplarında yayınlandığı görülmüştür. Maksadı aşan, yanlış algı ve anlaşılmalara sebebiyet veren personelle ilgili gerekli idari soruşturma başlatılmış olup sonucu hakkında ayrıca kamuoyu bilgilendirilecektir” denildi.

Kütahya'daki aşı durumu

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 19-25 Haziran haftası risk haritasında 102,48 vaka oranıyla Kütahya, Eskişehir ve Ağrı’dan sonra Türkiye’de en yüksek vaka sayısında üçüncü sırada yer alıyor. 580 bin nüfusa sahip kentte 276 bin 784 kişiye birinci doz, 133 bin 6 kişiye ise ikinci doz aşı yapıldı. Kentte toplam aşılama sayısı ise 416 bin 30 oldu.

otogar
otobüs terminali
sağlık çalışanı
mobil aşı birimi
Yorum (5)
Hasan Akdemir
Zekanın bir göstergesi olarak çocuklar bulundukları ortama adapte olmuşlar ve yaptıkları hizmette bir kusur gözükmüyor. Covid için Evde Kal Şarkısı söyleyen polise de soruşturma açmışlar mıydı ?
55
Cevapla
Dr
Cocuk gayet esprili başarılı kim acmişsa kapatsın rezil olmasın
20
Cevapla
dr
Maksadı aştığı falan yok. Önemli bir konuya dikkat çekmek açısından ortama uygun bi espiri yapmışlar hepsi bu....
24
Cevapla
Yusuf
Adam orada o sıkıntılı işe bir renk katmış.. Bunda sorun nedir ki..
14
Cevapla
uzman
soruşturma açanlar yeteri kadar rezil oldular zatende, sağlık bakanı da soruşturma açanların trajedisini farketti olayı müdahil oldu soruşturmayı kapattırdı. Mevzubahis sağlık çalışanı arkadaşın sanat mizah yönünü de tebrik ediyorum bir mesaj ancak bu kadar güzel verilebilirdi. Soruşturma açanlara da niye böyle mizahtan sanattan hoşgörüden yoksunlar diye soruşturma açmak lazım.
16
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir