Medimagazin logo

ÖSYM Başkanı: Hedefimiz açık uçlu sorularla sınav

ÖSYM Başkanı Ali Demir, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, milletvekillerinin eleştiri ve sorularını cevaplandırdı.
ÖSYM Başkanı: Hedefimiz açık uçlu sorularla sınav
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ÖSYM'nin toplum için önemli bir kurum olduğunu vurgulayan Demir, 'Böylesine hayati öneme sahip bir kurumun eksik ve yanlış bilgilerle yıpratılmasını doğru bulmuyorum' dedi.

Demir, sınavlarda salon içerisinde toplu kopya girişimleri olduğuna da dikkati çekerek, 'Bunu engellemek için de 2012 yılındaki rastgele seçilmiş 5 bin salonda kamerayla kayıt yapılmaya başlanmıştır. Hedefimiz 2013'te tüm salonlarda kamerayla kayıt yapmak ve böylece sınavın tamamıyla şeffaf bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır' dedi.

Ali Demir, ÖSYM olarak hedeflerini, 'bugüne kadar oluşturulmamış soru bankasını bir an önce oluşturmak, elektronik sınava hazırlanmak, nitelikli sınav planlarını yapmak, açık uçlu sınavlar yapabilmek, değerlendirmeyi bilimsel ortamlarda yapmak ve en kısa zamanda sonuçları açıklamak' olarak sıraladı.

ösym
başkanı:
hedefimiz
açık
uçlu
sorularla
sınav
Yorum (1)
se
Uluslararası standartlara sahip ; soru-cevap kontrolü sağlanmış, bireysel hakların korunduğu ve kesinlikle torpilin yapılmadığı bir sınav hayalimiz var. Tabiki ülkemizde bu hayal olarak kalacak.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir