Medimagazin logo

Onkoloji Hastanesinin çatısında baz istasyonu iddiaları

Ankara İl Sağlık Müdürü Mustafa Aksoy, Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, üzerinde uzun zamandır çalışılan ve henüz devreye alınan özgün faaliyet bir yürütüldüğünü belirterek, ''Bu çalışmada kullanılan yöntem, düşük frekansta çalışıp insan sağlığına zarar vermeyen, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulunca Güvenlik Sertifikası tanzim edilen bir 'kapalı ortam' çalışmasıdır'' ifadelerini kullandı.
Onkoloji Hastanesinin çatısında baz istasyonu iddiaları
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA-Aksoy, bugün Sabah gazetesinde yer alan ''Onkolojinin Çatısında Baz İstasyonu'' haberleriyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

     Haberi yapılan konunun, üzerinde uzun zamandır çalışılan ve henüz devreye alınan, önümüzdeki günlerde topluma tanıtılması planlanan özgün bir faaliyet olduğunu belirten Aksoy, proje kapsamında hastaların sıkıntılı tedavi sürecini daha sorunsuz geçirebilmelerinin hedeflendiğini ifade etti.

     Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Türkiye'nin tüm illerinden gelen kanser hastalarının tedavi gördüğünü ifade eden Aksoy, kanserin de tedavi süresi uzun ve meşakkatli bir hastalık olduğunu öne sürdü.

     Hastanenin örnek teşkil edecek bu projesinin, bugün itibariyle çalışır durumda olduğunu kaydeden Aksoy, şu ifadeleri kullandı:

     ''Bu çalışmada kullanılan yöntem, halk arasında bilinen baz istasyonları gibi yüksek frekansta yayın yapmayan, çok daha düşük frekansta çalışıp insan sağlığına zarar vermeyen ve ilgili kurum olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından kontrol edilen ve onaylamak suretiyle Güvenlik Sertifikası tanzim edilen bir 'Kapalı Ortam' çalışmasıdır. Bu faaliyetin her aşaması Müdürlüğümüz ve Bakanlığımızın bilgisi ve onayıyla gerçekleşmiştir. Yapılan yazışmalar ve belgeleri paylaşmaya hazırız.''

     Protokol kapsamında bir değil altı diz üstü bilgisayar temin edildiğini belirten Aksoy, bu bilgisayarların, hasta ve hasta yakınlarının görüntülü görüşebilmesi için hastaların izole edildiği odalarda ücretsiz kullanılacağını ifade etti. Aksoy, bu diz üstü bilgisayarların yanı sıra görüntülü görüşme yapılabilmesi için diğer görüntüleme cihazları da temin edildiğini kaydetti.

     Söz konusu cihazların hastanenin ayniyet kayıtlarına alındığını vurgulayan Aksoy, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

     ''Bu cihazların tamamı hasta ve hasta yakınlarının ücretsiz görüntülü görüşülebilmesi için zaten gerekli olan ve sistemin getirdiği malzemeleridir. Değerli medya mensuplarını bu sistemin işleyişini görmek ve önümüzdeki günlerde hastanemizde ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı ve ne hastalarımız ne de çalışanlarımızın sağlığını tehlikeye atacak hiçbir konuya izin vermeyeceğimizi bilhassa hatırlatırız.''
 

onkoloji
hastanesinin
çatısında
baz
istasyonu
iddiaları
Yorum (1)
ibrahim tanrıverdi
bu anlattıklarınızla anca halkı kandırabilirsiniz birkere o hastanenin çatısında outdoor antenvar yaniii dışarıya yayınyapan bir baz istasyonu ona ek olarakda bir repeater yani bina içerisine dışarıdaki sinyali tekrarlayıcı bir kutu bulunmak zorundadır pekiii madem bina içerisini kapsayacaksınız neden repeater + outdoor kuruyorsunuz sadece repeater yeterli bence ayrıca bütün sahalara güvenlik sertifikası veriliyor onda bir sıkıntı yok sanki sadece size verilmiş gibi konuşuyorsunuz bence x bir firmayla görüşüp ölçüm yaptırılsın önce hastane bahçesindeki ölçümü alın sonra dışarıdaki bir baz istasyonunun ölçümlerini alın bakalım en aza indirilmişmi öle birşey yok yok hastaneye 5kv yok okul önüne 10kv bunlar gsm firmalarının zırvalıkları kardeşim...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir