Medimagazin logo

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde eylem

DİSK üyeleri, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 8 kişinin bir günlük iş bırakma eylemine katıldığı için işten çıkarıldığı iddiasıyla açıklama yaptı
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde eylem
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL  - DİSK üyeleri, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan 8 kişinin bir günlük iş bırakma eylemine katıldığı için işten çıkarıldığı iddiasıyla açıklama yaptı.

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, işten çıkarılan 8 işçinin hastane önünde yaptıkları eyleme katıldı.

Dev Sağlık-İş üyesi doktor, hemşire ve diğer bazı sağlık çalışanlarının da destek verdiği eylemde konuşan Çerkezoğlu, konfederasyonlarının aldığı karar doğrultusunda, Soma'daki maden faciasını protesto etmek için 15 Mayıs'ta bu hastanede de iş bıraktıklarını söyledi.

Çerkezoğlu, bu eyleme katıldıkları gerekçesiyle 8 kişinin işten çıkarıldığını iddia ederek, "Bu 8 arkadaşımız, Soma'da yerin yedi kat dibinde can veren arkadaşlarına, sınıf kardeşlerine sahip çıkmışlardır ve bu taşeron düzenine boyun eğmeyeceklerini söylemişlerdir. Bu sebeple onları işten çıkartmak en hafif deyimiyle haksızlıktır, hukuksuzluktur, vicdansızlıktır" diye konuştu.

Sık sık slogan atan ve "Soma'yı unutmayacağız, taşerona teslim olmayacağız" yazılı döviz taşıyan gruptakiler, daha sonra dağıldı.

okmeydanı
eğitim
ve
araştırma
hastanesi
önünde
eylem
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir