Medimagazin logo

Öğretmenlere 'Tıp Eğitimi Semineri'

Pendik Bölge Hastanesi, çocuklarda görülen skolyoz hastalığına erken teşhis koyabilmek için beden eğitim öğretmenlerine tıp eğitimi verdi.
Kaynak: YENİSAFAK.COM.TR
Öğretmenlere 'Tıp Eğitimi Semineri'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çocuk yaşlarda başlayan "Skolyoz Hastalığı" ileri safhada çabuk yorulma, nefes darlığı yanı sıra çok ciddi kalp ve akciğer bozukluklarına yol açıyor. Hastalıkla ilgili beden eğitimi öğretmenlerinin Skolyoz başlangıcı olan çocukları derslerde tespit etmeleri bu projeyle mümkün olacak.

 

Öğrencilere muayeneleri ücretsiz yapılıyor

 

Tıp eğitimi alan öğretmenler, aileleri çocuklardaki riskli gelişimle ilgili bilgilendirerek tedaviye yönlendirecek. Burada Pendik Bölge Hastanesi devreye girecek: Skolyoz hastalığı tespiti yapılan bütün çocukların ücretsiz olarak omurga filmleri çekilecek, muayeneleri de ücret alınmadan yapılacak.

 

Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı tüm okulların beden eğitimi öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilecek eğitim semineri, Pendik Bölge Hastanesi ve Toplumsal Girişim Kültür Derneği işbirliği ile yapılıyor. Bundan sonra, bütün Anadolu Yakası ilköğretim okullarında aynı eğitimin verilmesi süreci devam edecek.

öğretmenlere
'tıp
eğitimi
semineri'
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir