Medimagazin logo

Öğle tatili kullandırılmayan sağlık çalışanları 1 saat fazla çalışıyor

"Umarız 2014 yılı sağlık çalışanlarının memnuniyetini arttırmak adına çalışmalar yapılacağı bir yıl olur"
Öğle tatili kullandırılmayan sağlık çalışanları 1 saat fazla çalışıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KONYA - Türk Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Hamza Olgun, 2014 yılıNIN sağlık çalışanlarının memnuniyetini arttırmak adına çalışmalar yapılacağı bir yıl olması temennisinde bulundu.

Olgun, bir otelde düzenlenen basın toplantısında, sağlık çalışanları için bu yılın hüsranla geçtiğini savundu.

Bu yıl da döner sermayedeki adaletsizliklerin giderilmediğini, döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması talebinin görmezden gelindiğini ileri süren Olgun, şunları kaydetti:

"Öğle tatili kullandırılmayan sağlık çalışanlarının 1 saatlik fazla çalışarak uğradıkları haksızlık giderilmemiştir. Milletvekiline yıpranma payı verilirken, sağlık çalışanlarının hakkı olan yıpranma payı verilmemiştir. Görevde yükselme sınavında barajı geçen ama atanmayan 2351 kişinin feryadı, 21 bin hizmetlinin sesi duyulmamıştır. Hizmetlilerin memurluk talepleri göz ardı edilmiştir. Şiddetin önüne geçilmesi ile ilgili caydırıcı düzenlemeler hayata geçmemiş, 2013'ün ilk 8 ayında 7 bin 287 sağlık çalışanı şiddete uğramış ve şiddet son hız devam etmiştir. Umarız 2014 yılı sağlık çalışanlarının memnuniyetini arttırmak adına çalışmalar yapılacağı bir yıl olur. Türk Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarımızın hakları için mücadeleye tüm gücümüzle devam edeceğimizi buradan söylüyor, tüm çalışanlara yeni yılın hayırlar getirmesini diliyoruz."
 

öğle
tatili
kullandırılmayan
sağlık
çalışanları
1
saat
fazla
çalışıyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir