Medimagazin logo

Nazilli Devlet Hastanesi yeni binasında hizmete başladı

Aydın'ın Nazilli ilçesi ve çevresine hizmet verecek olan 462 yataklı Nazilli Devlet Hastanesi, yeni binasında faaliyete başladı.
Nazilli Devlet Hastanesi yeni binasında hizmete başladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AYDIN-TOKİ tarafından yapılan ve üç yılda tamamlanan, 40 bin metrekare bahçesi ve 73 bin metrekare kapalı alanı olan hastane, 99 milyon liraya mal oldu. Hastanede 86 uzman hekim ve 18 pratisyen hekim olmak üzere toplam 623 sağlık çalışanı bulunuyor.

Her yönüyle hazır olduklarını belirten Nazilli Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Nail Ündağ, ilk günden itibaren 2 bin 500 poliklinik hizmeti vermeye başladıklarını söyledi. Dr. Ündağ, “Şu an tüm birimlerimiz mevcut şekilde hizmet veriyoruz. Hastanemizi daha modern hale getirmek için çalışıyoruz. Hastanemizin en büyük özelliklerinden birisi, hasta konforu ve hizmet alanlarının çağdaş standartlara uygun hale getirilmiş olması. Koridorlar çok geniş. En kalabalık odamız iki kişilik, 82 adet tek kişilik ve 164 kişilik çift kişilik odalarımız var. Hastanemizin her odasında banyo ve tuvaletimiz mevcut. Yoğun bakım yatak sayılarımız arttı, toplam 52 yatağa ulaştık. Yoğun bakım ünitelerini ayırdık. Ameliyat masa sayımız 13’e ulaştı.” dedi. Yeni hastanenin Nazilli ve bölgesine hizmet vereceğini ve şu anda kapasite olarak yeterli olduğunu kaydeden Ündağ, “Nazilli'deki vatandaşlarımız, dışarıya belirli tedaviler dışında gitsin istemiyoruz. Şu anda hastanemize gelip muayene olmadan dönen hastamız yok. Doktor ve poliklinikte de sıkıntı yaşamıyoruz. Son aylarda uzman hekim sayımızda yüzde 10 artış oldu.” şeklinde konuştu.

nazilli
devlet
hastanesi
yeni
binasında
hizmete
başladı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir