Medimagazin logo

Müezzinoğlu'ndan hafta sonu provizyon değerlendirmesi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) özel sağlık kuruluşlarının resmi tatil günlerinde poliklinik hizmetinin kaldırılmasını değerlendirdi. Müezzinoğlu, "Türk Tabipler Birliği'nin Çalışma Bakanlığımıza bir talebi olmuş. Çalışma Bakanlığımızda bu yönde bir karar almış. Dolayısıyla Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde SGK'lılarla ilgili böyle bir kararı var. Yeniden değerlendirme ihtiyacı olursa yeniden değerlendiririz. Biz hiçbir hastamızı mağdur edecek bir karar almayız." dedi.
Müezzinoğlu'ndan hafta sonu provizyon değerlendirmesi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Medikal sektörün üreticilerini bir araya getiren Uluslar arası 'ExpoMed Fuarı'nın açılışı TÜYAP Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. Açılışa; Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kuzey Kıbrıs Sağlık bakanı Ahmet Gülle, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve çok sayıda sağlık sektöründen yöneticiler katıldı. açılış sonrası stantları ziyaret eden Müezzinoğlu gazetecilerin sorularını cevapladı. SGK'lı hastalar artık hafta sonları ve resmi tatillerde özel hastanelerden faydalanamayacak bu doktorların talebi miydi? Sorusu üzerine Müezzinoğlu, "Türk Tabipler Birliği'nin Çalışma Bakanlığımıza öyle bir talebi olmuş. Çalışma Bakanlığımızda bu yönde bir karar almış. Dolayısıyla Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde çalışma bakanlığımızın SGK'lılarla ilgili böyle bir kararı var. Yeniden değerlendirme ihtiyacı olursa yeniden değerlendiririz." ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin daha önce doktorların birçok talebinin olduğunu ancak bekletildiğinin hatırlatılması üzerine Müezzinoğlu, "Talepler hiç bitmez yerine getirilenler de hiç bitmez. Biz bir taraftan yerine getirmeye devam edeceğiz. Bir taraftan yeni talepler gelecek. Hayat böyle bir şeydir zaten. Bekleyen talepler hep olacak, yeni taleplerde hep gelecek. Şuan da var olan talepleri hemen sıfırlasak yarın yeni talep gelecek bizde yeni talepleri çözmek durumunda olacağız. Hayatın dinamiğidir bu önemli olan 1 yıl öncesine göre daha iyi bir noktada mıyız? Gelecekteki hedeflere sağlıklı yürüyebiliyor muyuz? Bugün Türkiye'de hekimlerimiz de, hemşirelerimiz de, sağlık çalışanlarımız da 10 yıl öncesine göre çok daha iyi noktada. Önemli olan bunları iyi niyetle, samimiyetle, ülke yararına, hizmet yararına, hizmet dengelerini koruyarak sürdürebilmek." diye konuştu.

müezzinoğlu'ndan
hafta
sonu
provizyon
değerlendirmesi
Yorum (5)
Tamer
Emekli hekimlerle, Kurum hekimlerine maaş iyileştirmesi müjdeniz olacak mıydı acaba?
0
Cevapla
ahmet caba
Tabi siz oy deposu hastalarınız mağdur edermisiniz hiç? Köleleriniz sağlık personeli var nasılsa ?
0
Cevapla
drburcu
Dün haberlerde izledim alt yazıda DOKTORLAR İSTEDİ yazısı vardı. Hedef yine biz hekimler maalesef. Şahsen uzman doktor olarak benim böyle bir isteğim olmadı. Eğer DOKTORLARIN İSTEDİĞİNİ yapacaklarsa önce çalışma güvenliğimiz sağlansın da DOKTORLAR İSTEDİ biz yaptık olsun.
0
Cevapla
doktor
Yalnızca özel hastanede çalışan doktorlara yönelik uygulama. Provizyon bahanesiyle resmi bayram ve pazar gunleri normal poliklinik yapmama hakkı. Çok mu?Hangi kurumda devlette böyle bir uygulama var mı? Yalnızca özelde çalışan dr a yapılan normalleştirme. Gazeteler ve medya gene bilip bilmeden atıp tutuyor.
0
Cevapla
Orhan
Döner alamayan binlerce Kamu Hekimi için ne gibi bir iyileştirme çalışmanız var? Yoksa hala bu mazlumların farkında bile değil misiniz?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir